Міністерство захисту довкілля України ухвалило план щодо збереження бурого ведмедя
Документ розробили спільно з "WWF-Україна" / Всесвітнім фондом природи на основі матеріалів, зібраних ученими протягом останніх 30 років в українських Карпатах і Поліссі.
"Ведмідь бурий – найкрупніший хижак фауни України та єдиний представник родини ведмежих. Статус мисливського виду в Україні призвів до значного його скорочення. За останні 40 років їхня чисельність скоротилася більше ніж утричі", – зазначили в повідомленні.
У 2003 році бурого ведмедя занесли в Червону книгу України як вид, який наразі під загрозою зникнення.
"На сьогодні існує загроза подальшого істотного скорочення чисельності популяції виду. Це відбувається через деградацію місць їхнього перебування, а саме – через інтенсивну експлуатацію лісів і значне рекреаційне навантаження на них", – ідеться в пості.
План дій передбачає, зокрема, організацію моніторингу популяції ведмедів, збереження середовища їхнього проживання, формування екологічних коридорів і боротьбу з браконьєрством.
Всесвітній фонд природи зазначив на своєму сайті, що раніше бурі ведмеді були поширені по всій Україні, сьогодні цей вид трапляється в Карпатах й окремі особини – у Поліссі.
"За останні 50 років популяція ведмедів зменшилася з майже 1300 до близько 300 особин. Серед причин, які впливають на зменшення його чисельності в Україні, – нелегальне трофейне полювання і вбивство через конфлікти з фермерами чи пасічниками, а також втрата оселищ", – уточнили в організації.