Мінкульт готує проєкт закону про особливий статус англійської мови в Україні

Англійська мова може набути в Україні особливого статусу
Фото: depositphotos.com

Міністерство культури та інформаційної політики (МКІП) працює над проєктом закону про особливий статус англійської мови в Україні. Про це на брифінгу в медіацентрі "Україна", який транслювало в YouTube агентство "Укрінформ", 12 серпня повідомив перший заступник міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Карандєєв нагадав, що зараз Україна у світовому рейтингу посідає лише 40-ву позицію зі 112 країн світу за рівнем знання англійської мови. А реальні показники, за його словами, ще гірші.

Для того щоб допомогти українському суспільству краще опанувати англійську, міністерство за дорученням прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля розпочало роботу з підготовки комплексного законопроєкту, для цього створено міжвідомчу робочу групу.

"Це стратегічний курс України до членства в ЄС. У проєкті закону передбачається врегулювання використання англійської мови в окремих публічних сферах суспільного життя. У першу чергу це стосується міжнародних комунікацій", – заявив представник відомства.

Проєкт закону передбачає встановлення особливого статусу англійської мови в Україні як мови міжнародного спілкування та значне розширення сфери застосування англійської мови в Україні. Крім того, англійська мова, як планують, буде обов'язковою в окремих публічних сферах суспільного життя, де є міжнародні комунікації.

Трансформація статусу англійської мови, на переконання МКІП, має допомогти вирішити проблему недостатнього рівня знання її в Україні.

Проєкт, за словами представника міністерства, є певною декларацією, яка фіксуватиме позицію держави щодо англійської мови та бачення того, що додатково необхідно зробити в окремих планах і програмах.

"Багатомовність, згідно з визначенням ЄС, є важливим елементом конкурентоспроможності Європи. Ми розуміємо, що так само Україна й українські громадяни в разі оволодіння англійською мовою стають повноцінними суб'єктами взаємовідносин на всіх світових ринках. Як гуманітарних, так і економічних", – підсумував Карандєєв.

Контекст:

Згідно з Конституцією, в Україні одна державна мова – українська.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов вважає, що другою державною мовою у країні має бути англійська. Її потрібно вивчати в Україні з дитячого садка, щоб перемогти в лінгвістичній війні з Росією, вважає секретар РНБО.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль 6 червня повідомив, що уряд обговорює можливість надання англійській мові статусу мови ділового спілкування в Україні. За словами глави Кабміну, профільним міністерствам "дане завдання розробити пропозиції та оформити відповідні документи".