Мінсоцполітики України закликало комерсантів взяти участь у монетизації бебі-боксів
Міністерство соціальної політики України запропонувало магазинам приєднатися до реалізації пілотного проєкту з монетизації "пакунків малюка". Підприємцям необхідно укласти договір із міністерством.
Українські підприємці та інтернет-магазини, які продають дитячі товари, у 2020–2021 роках зможуть взяти участь у пілотному проєкті з монетизації бебі-боксів. Про це 4 вересня у Facebook повідомив перший заступник міністра соціальної політики України Євген Котик.
Підприємцям необхідно укласти угоду з міністерством, після якої магазин внесуть до реєстру учасників пілотного проєкту, інформує пресслужба міністерства.
За умовами договору співпраці з Мінсоцполітики, заклади торгівлі повинні надати для проведення фізичними особами "безготівкових розрахунків шляхом використання поточного рахунку зі спеціальним режимом використання коштів, відкритого в уповноваженому банку".
Видавати бебі-бокси після народження дитини в Україні почали з 1 вересня 2018 року. У "пакет малюка" входили підгузники, одяг і засоби для догляду за новонародженими. Із 2020 року уряд змінив механізм закупівлі "пакетів", які купуються за гроші державного бюджету. Однак у червні Антимонопольний комітет України зупинив тендер на закупівлю вмісту "пакета малюка" через скарги учасників.
З вересня 2018 року "пакет малюка" отримали 518 415 дітей, або 94% від загальної кількості новонароджених.
Кабінет Міністрів України на засіданні 29 липня затвердив рішення, згідно з яким батьки новонароджених будуть отримувати 5 тис. грн на спеціальну карту "Приватбанку" замість "пакета малюка".
Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ 3 серпня закликав уряд України зберегти "пакет малюка".
25 серпня в Раді було зареєстровано законопроєкт про скасування монетизації бебі-боксів.