Климент відвідав Балуха в реанімації
Завдяки сприянню керівництва Міністерства закордонних справ України та столичної влади митрополит Кримський і Сімферопольський ПЦУ Климент відвідав у лікарні українського активіста, колишнього політв'язня Росії Володимира Балуха.
Митрополит Сімферопольський і Кримський Православної церкви України Климент відвідав у лікарні ексв'язня Кремля Володимира Балуха, якого в ніч на 8 вересня побили невідомі у столичному "Гідропарку". Про це повідомила у Facebook активістка Наталія Лютікова.
На відео в соціальній мережі Климент, який був громадським захисником Балуха, каже, що після втручання керівництва Міністерства внутрішніх справ України та столичної влади йому вдалося потрапити до Балуха в реанімацію.
"Ми помолилися, я сподіваюся, що далі Володя піде на поправку, усе, що потрібно, лікарі зробили", – сказав він.
Балуха побили в ніч на 8 вересня в Києві. У нього зламані рука і ключиця, також діагностовано тяжку черепно-мозкову травму. Балуха доправили до лікарні без тями опівдні 8 вересня, ввечері його прооперували, розповідала Геращенко. Уранці 9 вересня стало відомо, що колишній в'язень Кремля не отямлювався, його під'єднали до апарата ШВЛ.
У поліції поінформували, що в Балуха під час госпіталізації не виявили телефона та банківської картки. Митрополит Сімферопольський і Кримський ПЦУ Климент, який був громадським захисником Балуха, розповів виданню "ГОРДОН", що жінка, яка виявила Балуха в районі Гідропарку, знайшла на місці події також його телефон і сумку з особистими речами та документами.
Правоохоронці кваліфікували подію як розбій. Офіс президента вимагає швидкого та повного розслідування, не відкинувши політичної версії нападу. У поліції пізніше повідомили, що знайшли сумку, із якої "попередньо нічого не зникло", правоохоронці шукають свідків нападу.
Балух балотуватиметься на місцевих виборах у Київській області від "Європейської солідарності".
Фермера Балуха затримали в анексованому Росією Криму після обшуку у грудні 2016 року. Як стверджували у ФСБ, на горищі його будинку виявили набої і тротилові шашки. Адвокати та правозахисники говорили, що Балух став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – через прапор України, який було вивішено у дворі його будинку.
У липні 2018 року за сукупністю двох кримінальних справ Балуха засудили до п'яти років колонії загального режиму і штрафу в розмірі 10 тис. руб. (приблизно 4 тис. грн). У своєму останньому слові українець заявив про політичний мотив переслідування.
7 вересня 2019 року Балух повернувся в Україну в межах українсько-російського обміну утримуваними особами.