МОЗ України через штам "Дельта" посилило порядок в'їзду до країни

За даними ВООЗ, штам "Дельта" зареєстрували в 98 країнах
Фото: depositphotos.com

Україна вводить додаткові запобіжні заходи, щоб не допустити поширення у країні нового штаму коронавірусу SARS-CoV-2 "Дельта". Про це 5 липня повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я України.

Нові обмеження стосуються громадян України, які повертаються з Португалії, Росії, Великобританії та Індії або перебували на їхній території не менше ніж сім днів протягом останніх 14 днів і не пройшли або отримали позитивний результат експрес-тесту на коронавірус.

"Щоб перетнути кордон в Україну із цих країн, громадянам України потрібен негативний результат експрес-тесту на визначення антигена SARS-CoV-2, зроблений безпосередньо в пункті пропуску через державний кордон. Такий тест проводиться до проходження паспортного контролю. У протилежному разі необхідно буде пройти обов'язкову 14-денну самоізоляцію чи обсервацію з обов'язковим встановленням застосунку "Дій вдома", – ідеться в повідомленні.

Як зазначили в МОЗ, для іноземців та осіб без громадянства без негативного результату тесту перетинання державного кордону України заборонено.

Умови в'їзду з інших країн не змінилися, оскільки Україна перебуває в "зеленій" зоні. У цьому випадку застосунок встановлювати також не потрібно.

Контекст:

2 липня голова Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєсус заявив, що штам "Дельта" зареєстрували в 98 країнах. У ВООЗ зазначали, що він почав домінувати у світі через високу здатність передаватися від людини до людини.

23 червня стало відомо, що ця мутація з'явилася і в Україні.

Міністерство закордонних справ України рекомендує не відвідувати країни, де фіксують спалах коронавірусу у зв'язку з поширенням "Дельти", а в РНБО не відкидають, що сполучення з ними повністю закриють. 23 червня Кабмін ввів обов'язковий експрес-тест на COVID-19 у пунктах пропуску для перетину українського кордону прибули з Індії, Великобританії, РФ і Португалії.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними Університету Джонса Гопкінса, за час пандемії у світі підтвердили понад 183,8 млн випадків зараження, померло понад 3,97 млн осіб.