МОЗ України: Старт кампанії з вибору лікаря первинної допомоги почнеться з квітня 2018 року
Комунальні заклади первинної медичної допомоги у 2018 році мають реорганізуватися в некомерційні комунальні підприємства, підключитися до електронної системи охорони здоров'я, укласти договори з Національною службою здоров'я України, зазначили в МОЗ України.
Старт кампанії з вибору лікаря первинної медичної допомоги почнеться з квітня 2018 року, повідомило на своєму сайті Міністерство охорони здоров'я України.
"До цього часу підписання декларацій про вибір лікаря відбувається в пілотному режимі. Це зроблено для того, щоб лікарі мали час навчитися користуватися функціоналом медичної інформаційної системи, а також для тестування центрального компонента електронної системи охорони здоров'я", – зазначили у відомстві.
У відомстві нагадали, що ще мають зробити комунальні заклади первинної допомоги цього року в межах медреформи. Наголошують, що їм слід реорганізуватися в некомерційні комунальні підприємства.
"Лише медичні заклади в статусі комунальних некомерційних підприємств зможуть укласти договори з Національною службою здоров'я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з державного бюджету", – розповіли в МОЗ.
Зазначають, що комунальні заклади первинної допомоги мають також забезпечити комп'ютеризацію, обрати медичну інформаційну систему (МІС), підключитися до електронної системи охорони здоров'я, отримати електронні цифрові підписи для установ і лікарів, узгодити матеріально-технічне забезпечення закладу із табелем технічного оснащення, забезпечити надання первинної медичної допомоги у вихідні, свята і для заміни основного лікаря у відпустці, на лікарняному або під час підвищення кваліфікації, а також укласти договір із Національною службою здоров'я України (НСЗУ).
"У січні буде оголошено конкурс на посаду голови служби, і до липня НСЗУ буде утворена та розпочне роботу", – заявили в міністерстві.
19 жовтня 2017 року Верховна Рада ухвалила законопроект №6327 про медичну реформу.
Згідно з документом, держава гарантує повну оплату коштом держбюджету України необхідних медичних послуг і лікарських засобів, пов'язаних із наданням екстреної медичної допомоги, первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної, паліативної медичної допомоги, медичною реабілітацією, медичною допомогою дітям до 16 років, а також супроводом вагітності і пологів.
28 грудня ініціативу схвалив президент Петро Порошенко.
Закон набув чинності 1 січня 2018 року.