МОЗ запропонує пом'якшити карантин в Україні, але продовжити його на все літо – Ляшко
Про це повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".
"Поточна епідемічна ситуація дозволяє говорити про те, що вся країна відповідає індикаторам "зеленого" рівня епідемічної небезпеки. Зайнятість "ковідних" ліжок – найменша з початку 2021 року. Восьмий тиждень поспіль в Україні спостерігається спад захворюваності на COVID-19, добова кількість госпіталізацій продовжує знижуватися і знаходиться на найнижчому рівні 2021 року", – сказав він.
Зайнятість ресурсів медичної системи України також вийшла на найнижчий рівень із початку року, зазначив міністр.
"Реанімаційні ліжка зайняті на 29%, ліжка з киснем – на 15%, апарати ШВЛ – на 7%. Виписки переважають над госпіталізаціями майже удвічі. Кількість пацієнтів у COVID-лікарнях зменшилася на третину за останній тиждень. Аналогічну ситуацію ми очікуємо на наступному тижні і впродовж літнього періоду. Позитивність тестувань в Україні вперше у 2020–2021 роках відповідає рекомендаціям ВООЗ і становить менше 5%. Це вдалося досягти завдяки масовому тестуванню, а також зменшенню кількості випадків захворювання", – додав Ляшко.
Він сказав, що такий рівень тестування і захворюваності може вивести Україну в число країн зі сприятливою епідситуацією за критеріями ЄС, а це, зі свого боку, може забезпечити вільні подорожі українців у ЄС уже цього літа.
Ляшко додав, що МОЗ розробило пропозиції щодо "моделі існування в умовах "зеленого" рівня протиепідемічної безпеки, яка дасть іще більше можливостей для відпочинку в літній період, роботи бізнесу, а також подорожей".
"Ми плануємо скасувати вимоги щодо заповненості залів, дозволити повноцінне функціонування спортзалів і спростити процес проходження кордону після повернення з літніх відпусток. Проте ми запропонуємо уряду розглянути питання подовження карантинних обмежень на літній період, оскільки коронавірус не подолано. Ми повинні залишити основні протиепідемічні обмеження: обов'язковість масок у громадських будівлях і транспорті, відповідальне ставлення до дотримання дистанції та гігієна рук", – уточнив він.
У разі, якщо ситуація погіршуватиметься, МОЗ запроваджуватиме жорсткіші обмеження – "жовтого", "помаранчевого" або "червоного" рівня, підкреслив Ляшко.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Упродовж останньої доби в Україні підтвердили 1385 нових випадків коронавірусної інфекції COVID-19, видужало 6962 пацієнти. Згідно з даними системи моніторингу Ради національної безпеки та оборони, станом на 9 червня в Україні 57 945 осіб продовжують хворіти на COVID-19, із них у медустановах – 41 315.
В Україні зараз діє адаптивний карантин. Країна повернулася до такого режиму із 24 лютого. Регіони поділяють на "зелену", "жовту", "помаранчеву" і "червону" зони за рівнем обмежень, які залежать від епідемічної ситуації.
17 травня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомляв, що частина областей України може перейти в "зелену" зону епідемічної небезпеки. 7 червня Шмигаль заявив про стабілізацію ситуації з COVID-19 в Україні.
Із червня у країні дозволено цілодобову робота кав'ярень і масові заходи. 9 червня МОЗ оприлюднило оновлені індикатори визначення рівнів епіднебезпеки, згідно з якими всі регіони України перейшли в "зелену" зону.