МВС України до кінця року випустить на дороги автомобілі-"фантоми" для фіксації порушень ПДР

Автомобілі- "фантоми", як правило, не зупинятимуть автомобілі-порушники, зазначив Монастирський
Фото: МВС України / Facebook
До кінця року на дороги України виїдуть автомобілі Нацполіції без розпізнавальних знаків, вони будуть приховано контролювати швидкість інших автомобілів у процесі руху. Про це 6 вересня під час презентації пріоритетних напрямів і проєктів Міністерства внутрішніх справ повідомив глава відомства Денис Монастирський. Захід транслювали у Facebook МВС України.

За словами Монастирського, у МВС уже є чотири автомобілі, які можуть приховано контролювати швидкість, зараз тривають процеси їх випробування і сертифікації.

"Такі автомобілі можуть одночасно фіксувати до 50 цілей, які пересуваються. Як у супутньому напрямку, так і в зустрічному. Автомобілі-"фантоми", як правило, не будуть зупиняти авто, які порушують швидкісний режим. Вони будуть робити це в тих випадках, коли порушення є значним і загрожує безпеці інших учасників дорожнього руху", – розповів міністр.

Він зазначив, що наступного року кількість автомобілів для прихованого контролю швидкості має сягнути 23 одиниць, а 2023 року – 110.

Про запровадження нових засобів для виявлення порушників правил дорожнього руху – так званих фантомних патрулів – у МВС повідомляли 8 вересня минулого року. "У патрульній машині встановлюється прилад, який дозволяє фіксувати правопорушення, які відбуваються навколо поліцейського авто, навіть якщо воно перебуває у русі", – говорив перший заступник начальника департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Плани МВС фіксувати швидкість автомобілів у русі на початку червня 2021 року підтвердив колишній заступник міністра Антон Геращенко. Він зазначав, що "до 2024 року пропонується ввести 550 камер, які фіксують порушення швидкісного режиму в русі".

Контекст:

Система відеофіксації запрацювала в Україні в ніч на 1 червня 2020 року. Незабаром МВС запустило мобільний застосунок, який дає змогу перевірити наявність штрафів за порушення ПДР, а також оплатити їх.

Список робочих камер та адреси їх розташування опубліковано на сайті МВС.

За перші п'ять місяців роботи камер автофіксації кількість порушень ПДР знизилася майже на 30%, заявляв тодішній міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. За рік роботи системи автоматичної фото- і відеофіксації порушень ПДР було підписано майже 1,74 млн постанов. Із них виконано приблизно 1,48 млн (оплачено штрафів на загальну суму 259,6 млн грн), підкреслювали у МВС.

Водночас, за інформацією сервісу відкритих даних Opendatabot, за рік роботи автофіксація порушень ПДР не знизила аварійності на дорогах України.