На Івано-Франківщині погіршилася епідситуація з COVID-19
Протягом останньої доби в Івано-Франківській області на 22,1% збільшився коефіцієнт виявлення нових випадків інфікування.
Рівень захворюваності на COVID-19 в області становить 273 на 100 тис. населення. Вище лише в Києві (378). У цих двох регіонах напередодні підтвердили найбільше нових випадків COVID-19: у Києві – 997, в Івано-Франківській області – 983.
Крім Івано-Франківської області, "помаранчевій" зоні карантину відповідають показники в Сумській (перевищено коефіцієнт виявлення нових випадків інфікування) та Херсонській (перевищено рівень госпіталізацій) областях.
Загалом по Україні рівень госпіталізації пацієнтів із COVID-19 в Україні становить 26,3 особи на 100 тис. населення за норми не більше ніж 60 осіб на 100 тис. населення. Також в Україні зайнято 22,1% лікарняних ліжок із киснем за норми не більше ніж 65%.
"Помаранчевий" рівень епідемічної небезпеки не передбачає додаткових карантинних обмежень, але його вважають таким, що сигналізує про наближення регіону до "червоної" зони, зазначено на сайті МОЗ.
Рішення про перехід регіону в іншу зону епіднебезпеки ухвалює Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій – коли індикаторні показники МОЗ, які відповідають тому чи іншому рівню, зберігаються протягом кількох днів.
Контекст:
В Україні діє адаптивний карантин. Востаннє Кабмін продовжив його до 31 березня 2022 року. Регіони поділяють на "зелену", "жовту", "помаранчеву" та "червону" зони за рівнем обмежень, які залежать від епідемічної ситуації. З 30 грудня 2021 року всі регіони перебувають у "жовтій" зоні.
Восени низка областей і Київ були в "червоній" зоні, потім, коли захворюваність почала знижуватися, їх поступово перевели до "жовтої". Останніми "червону" зону покинули Волинська і Запорізька області.
Із 6 грудня в Україні почали діяти нові карантинні правила, які стосуватимуться насамперед невакцинованих громадян. Найбільша кількість змін – у правилах карантину для "жовтого" рівня епідемічної небезпеки. Зокрема, бізнес у "жовтій" зоні зобов'язаний перевіряти документи про вакцинацію або негативний тест. Раніше можна було не перевіряти документи та працювати з обмеженнями за площею і кількістю відвідувачів.