В Одеській області чоловік одружився із жінкою з інвалідністю, щоб виїхати за кордон – ДПСУ
Згідно з повідомленням, 4 липня 32-річний житель одного із сіл Южненської громади Одеської області одружився з 56-річною жінкою з Одеси, яка має інвалідність. Того самого дня він спробував перетнути кордон України з Молдовою в пункті пропуску "Старокозаче".
"Під час прикордонного контролю у правоохоронців виникла підозра щодо відвертості подружжя. Різниця у віці між молодятами була суттєвою. Жінка була старшою за чоловіка на понад 20 років. А дата одруження співпадала із днем "весільної" подорожі за кордон. Виявилося, що "іскра" у стосунках між нареченими проскочила лише задля перетину чоловіком кордону", – розповіли в ДПСУ.
За інформацією прикордонників, 32-річний чоловік скористався оголошенням в інтернеті про можливість укласти фіктивний шлюб із жінкою, яка має інвалідність. "Послуга" коштувала йому 8 тис. грн, розповіли в ДПСУ.
"Закохані" оформили шлюб в Одесі та одразу ж попрямували до кордону. Потенційному втікачу за додаткову винагороду навіть віднайшли таксі до пункту пропуску й надали "доглядальницю", яка мала все проконтролювати. Однак такі дії для всіх учасників протиправної схеми завершилися невдало, їх передали представникам Національної поліції", – додали автори релізу.
Згідно з чинним законодавством України, громадяни, чиї чоловік або дружина мають інвалідність І або ІІ групи можуть дістати відтермінування від мобілізації "за умови, що в таких осіб з інвалідністю немає інших працездатних осіб, зобов'язаних відповідно до закону їх утримувати".
Контекст:
Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну вранці 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан 2 травня – до 18 серпня.
Воєнний стан передбачає, зокрема, заборону на виїзд за кордон чоловіків віком 18–60 років, які підпадають під призов на військову службу під час мобілізації, окрім особливих винятків. 16 серпня президент у відповідь на петицію із закликом зняти заборону на виїзд чоловіків заявив, що це відбудеться лише після закінчення дії воєнного стану.
Відповідно до ст. 336 Кримінального кодексу України, ухиляння від призову на військову службу під час мобілізації карають позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.
30 грудня 2022 року в ДПСУ повідомили, що з початку дії воєнного стану в Україні, який ввели через повномасштабну війну Росії, незаконно покинути Україну намагалося 12 тис. чоловіків, 15 із них загинули. Відтоді кількість загиблих зросла – 24 березня в ДПСУ повідомили, що лише в Тисі від початку війни під час спроби таємно покинути Україну потонуло 15 людей.