На одне вільне робоче місце претендують шестеро безробітних українців – Держцентр зайнятості

Серед регіонів України найскладніша ситуація з працевлаштуванням у Черкаській області, сказала Жовтяк
Фото: Юлия Жовтяк / Facebook
В Україні на одне вільне робоче місце в середньому претендує шестеро безробітних. За даними Державного центру зайнятості станом на 1 квітня, середній розмір зарплати у вакансіях був 8 тис. грн. Про це в інтерв'ю виданню "Факти", опублікованому 19 квітня, повідомила директорка Держцентру Юлія Жовтяк.

За її словами, станом на 7 квітня 2021 року на обліку в Держслужбі зайнятості перебувало 429 тис. безробітних. Водночас на початку місяця в базі даних центру було 77 тис. актуальних вакансій.

"Таким чином, суттєвим залишається дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили. У середньому по Україні на одне вільне робоче місце претендують шестеро безробітних", – сказала вона.

Жовтяк додала, що кількість претендентів значно перевищує кількість вакансій у всіх регіонах, видах економічної діяльності та професійно-кваліфікаційних групах. Найбільшу невідповідність попиту на робочу силу і її пропозиції у професійно-кваліфікаційному розрізі фіксують серед службовців і керівників, на одну вакансію претендувало 17 осіб.

У зв'язку з карантином найважче знайти роботу офіціантам, барменам, кухарям, баристам і покоївкам. Зі свого боку, найбільше вакансій пропонують у сільському господарстві (24% від загальної кількості), у переробній промисловості (17%), у сфері торгівлі (11%).

Серед регіонів України найскладніша ситуація з працевлаштуванням у Черкаській області, де на одну вакансію претендує 14 безробітних, підкреслила директорка Держцентру зайнятості.

Контекст:

За даними Держцентру зайнятості, станом на 1 січня 2021 року на обліку перебувало 459 тис. безробітних. Половина з них – із вищою освітою, 30% – молодь до 35 років і 29% – особи віком від 35 до 44 років.

Згідно з даними Держслужби статистики України, опублікованими 24 березня, кількість зайнятого населення віком від 15 років у IV кварталі 2020 року становила 15,7 млн осіб, а безробітних – 1,8 млн осіб. Рівень безробіття серед людей віком від 15 років становила 10,1% (у першому кварталі – 8,5%, у другому кварталі – 9,8%, у третьому кварталі – 9,5%).

Як повідомляв Держстат, у лютому середня зарплата українців зросла на 212 грн і становила 12 549 грн, що у 2,1 раза вище за рівень мінімальної заробітної плати (6 тис. грн). Найвищу середню зарплату в лютому отримали працівники сфери інформації та телекомунікацій – 23 001 грн.