На програму "Доступні ліки" у держбюджеті України 2022 передбачено майже 2 млрд грн
Із 1 жовтня українцям надають препарати для лікування діабету за програмою "Доступні ліки".
"Цього року на програму було виділено 660 млн грн. Зазначених коштів достатньо, щоб забезпечити постійний доступ пацієнта до безоплатних препаратів інсуліну. Упродовж жовтня аптеки погасили понад 124 тис. електронних рецептів на інсулін", – розповів глава МОЗ.
За даними Ляшка, до програми реімбурсації додано 354 медпрепарати, 198 із них – для лікування серцево-судинних захворювань, 51 препарат – для лікування діабету ІІ типу, 27 – для профілактики інсультів та інфарктів, 16 – для лікування бронхіальної астми, 30 – для лікування порушень психіки, 27 – для лікування епілепсії та п'ять – для нецукрового діабету.
"Не купуйте ці препарати, не займайтеся самолікуванням, зверніться до сімейного лікаря за рецептом та отримайте ці ліки безоплатно", – сказав міністр.
Контекст:
Із 1 квітня 2017 року в Україні було запущено програму реімбурсації з ціноутворення на ліки, яка передбачає, що пацієнти оплачуватимуть вартість аптечних препаратів для лікування бронхіальної астми, діабету другого типу та серцево-судинних захворювань частково.
Частину препаратів, занесених до програми "Доступні ліки", пацієнтам можуть надати повністю безоплатно, решту – з доплатою.
У НСЗУ повідомили, що у програмі реімбурсації бере участь понад 10 тис. аптек, ліки отримує майже 3 млн пацієнтів.
На початку липня 2021 року НСЗУ анонсувала розширення програми "Доступні ліки". Пацієнти з розладами психіки та поведінки, з епілепсією зможуть отримувати ліки безоплатно або з незначною доплатою.