На Почаївську лавру, яку використовує УПЦ МП, претендує не лише Православна церква України, а й греко-католики
Зараз Лавру в Почаєві використовує Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП), на релігійну споруду також претендує Православна церква України (ПЦУ).
"Позиція нашої церкви базується на історичних джерелах, що в Почаївській лаврі молилися греко-католики. Греко-католики були насильно вигнані з усієї лівобережної частини України за царської Росії. Почаївську лавру ми не залишали добровільно", – сказав він.
За словами Яціва, ченці – греко-католики "говорять про готовність жити там повноцінним монашим життям, як це було колись".
Історик Олександр Булига пояснив агентству, що Почаївський монастир належав греко-католицькому чернечому ордену святого Василія в період із 1712-го до 1831 року.
Священноархімандрит створеної в березні релігійної організації ПЦУ в Почаївській лаврі митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор вважає, що ймовірне передання УГКЦ Почаївської лаври "не отримає підтримки в місцевих людей і буде дуже сумнівним кроком".
Контекст:
У Почаївській лаврі зараз богослужіння проводить УПЦ МП.
4 січня Кременецький районний суд у Тернопільській області оштрафував на 8,5 тис. грн ректора Почаївської семінарії Української православної церкви Московського патріархату Іова Смакоуза за розпалювання релігійної ворожнечі.
Профільний комітет Верховної Ради рекомендував парламенту розірвати з УПЦ МП договір оренди Почаївської лаври, повідомила 7 квітня заступниця голови комітету Ради з гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.
Профільний комітет 10 квітня закликав Раду ухвалити проєкт постанови №9179, яка передбачає перевірку використання орендованого майна з подальшим розірванням договору.
До комплексу Почаївської лаври входить 18 будівель, 2003 року його передали в оренду УПЦ МП на 49 років.