Над входом у КМДА вивісили біло-червоно-білий прапор Білорусі
Над входом у Київську міську державну адміністрацію вивісили білий прапор із червоною смугою посередині, повідомив мер Києва Віталій Кличко. З таким прапором учасники протесту виходять на вулиці міст Білорусі.
Над входом у будівлю Київської міської державної адміністрації (КМДА) вивісили національний біло-червоно-білий прапор Білорусі, з яким учасники мітингу виходять на акції протесту, написав мер Києва Віталій Кличко в Telegram 16 серпня.
Мер опублікував фото будівлі КМДА, над входом у яку вивішено великий біло-червоно-білий прапор.
"Жыве Беларусь!" – підписав фотографію Кличко.
Білий прапор із червоною смугою посередині був офіційним прапором у Білорусі з 1918-го до 1919 року, а також із 1991-го до 1995 року. За інформацією Газети.ru, ці самі кольори використовувала білоруська зарубіжна еміграція і національні рухи. Вважають, що автором прапора був архітектор та інженер Клавдій Дуж-Душевський.
У березні 1918 року було проголошено Білоруську Народну Республіку, яка зробила біло-червоно-білий прапор державним. У радянській Білорусії офіційним був спочатку червоний прапор, а потім червоно-зелений з орнаментом у лівій частині. Біло-червоно-білий прапор використовують в емігрантських організаціях.
Після розпаду СРСР у незалежній Білорусі прапором знову став біло-червоно-білий. Однак уже 1995 року на референдумі більшість громадян країни висловилася за відновлення прапора Білоруської Радянської Соціалістичної Республіки без серпа і молота.
У восьмий день протестів у Білорусі 16 серпня сотні тисяч людей вийшли на вулиці Мінська та інших білоруських міст. У Мінську відбувалося два мітинги. Один – на площі Незалежності на підтримку президента Білорусі Олександра Лукашенка, а інший – опозиційний – біля стели "Мінськ – місто-герой" на проспекті Переможців.
Лукашенко говорив, що на його мітинг прийшло понад 50 тис. людей. У своєму виступі він звинуватив НАТО в розміщенні військ біля кордонів Білорусі, говорив про відсутність фальсифікацій на виборах і відкинув можливість нового голосування в країні. Видання TUT.BY повідомляло, що влада примусово збирала своїх "прихильників" на акцію.
Після провладного мітингу почалася акція опозиції. За підрахунками TUT.BY, на неї прийшло приблизно 200 тис. осіб.
Із 4-го до 8 серпня в Білорусі тривало дострокове голосування на виборах президента, а 9 серпня відбулося основне. На пост президента балотувалося п'ять кандидатів. 14 серпня ЦВК оголосила остаточні підсумки виборів президента. За офіційними даними, перемогу здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Решта кандидатів набрала менше ніж 2%. Водночас альтернативні екзитполи показували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.
Вибори в Білорусі відбувалися без незалежних міжнародних спостерігачів. Після закриття виборчих дільниць 9 серпня в кількох містах почалися протести, які тривають досі. До акцій долучилися трудові колективи найбільших білоруських підприємств. Мітингувальники звинувачують владу у фальсифікації виборів. Для розгону протестувальників силовики застосовували спецзасоби, зокрема в Мінську вони використовували світлошумові гранати, гумові кулі та водомети.
Під час протестів затримали приблизно 7 тис. демонстрантів (за офіційними даними, понад 2 тис. із них уже відпустили), сотні дістали травми і поранення.