"Нафтогаз" опублікував нові тарифні плани
Для побутових споживачів в Україні доступні два тарифи – "місячний" і "річний", повідомили у пресслужбі НАК "Нафтогаз України".
Група "Нафтогаз" запропонувала для бізнесу "річний", "квартальний" і "місячний" тарифи, які допомагають сформувати портфель закупівель і повністю задовольнити потреби у природному газі. Про це повідомила пресслужба НАК "Нафтогаз України" 8 вересня.
Тариф "річний" годиться для газопостачальних компаній: облік середнього профілю по п'ять років, прив'язка до щоденних котирувань газового хаба NCG, різні умови оплати (передоплата, післяплата, подекадна оплата), ідеться в релізі.
За інформацією компанії, тариф "квартальний" буде доступним на четвертий квартал 2020 року і на перший квартал 2021-го лотами до 150 тис. м&³3; у межах торгів на Українській енергетичній біржі (УЕБ). Ціну газу фіксують у момент укладання угоди на біржі, вона буде незмінною весь квартал, а газ постачатимуть рівними частинами протягом кварталу.
Тариф "місячний" доступний у вигляді лота до 50 тис. м&³3; на УЕБ із фіксованою ціною протягом місяця. Замовити газ у межах тарифу можна з постачанням поточного місяця, на місяць наперед і на два місяці наперед.
Для побутових споживачів доступні два тарифи: "місячний" і "річний". За умовами першого, ціну газу змінюють щомісяця, залежно від коливань ціни на ринку. Оплата за спожитий газ відбувається наступного місяця після постачання.
За умовами другого тарифу, ціну і розрахунковий обсяг споживання газу фіксують під час укладання угоди. Споживач щомісячно сплачує фіксовану суму за газ протягом року, а в разі, якщо використовує менше від запланованого обсягу, наприкінці року зекономлену суму повернуть на його рахунок, підкреслили на підприємстві.
Із 1 серпня 2020 року в Україні запрацював ринок газу. Населення може вільно змінювати постачальника. 26 серпня газопостачальна компанія "Нафтогаз України" підвищила вартість газу для населення під час укладення контракту на рік у період із 16-го до 30 вересня до 5,24 грн за 1 м&³3;.
"Нафтогаз України" має монопольний доступ до природного газу, який видобувають державні компанії – "Укргазвидобування" і "Чорноморнафтогаз", це становить понад 73% усього видобутку газу в Україні, зазначає Delo.ua. 5 серпня в парламенті зареєстрували законопроєкт №3958, який передбачає позбавлення "Нафтогазу України" монопольного становища.