Найбільше проблем з електрикою сьогодні в Києві і трьох областях – Зеленський
"Найбільше проблем з електрикою – Київ і область, Одеса і область, Харків і область. Вінницька, Тернопільська області, Черкаси, Чернігів та інші регіони – енергетики роблять усе можливе, щоб дати людям нормальне життя", – сказав він.
Сергій Коваленко, гендиректор компанії Yasno, яка займається постачанням електроенергії і входить у групу ДТЕК, повідомив у Facebook, що у Києві сьогодні діяли стабілізаційні вимкнення.
"Причому обмеження всього 166 МВт, а значить, вимикати можуть лише один раз на день замість двох-трьох або меншу кількість годин. Це позитивна новина, враховуючи ситуацію. Але зараз більшість обговорює різні заяви. І від влади, і від ДТЕК. Я від себе лише додам, що потрібно завжди мати план для різних ситуацій. І це правда, може бути гірше, і до цього морально й організаційно потрібно бути готовими", – зазначив він.
В Одеській області в результаті російських ударів без світла було 70% абонентів, говорив 17 листопада на брифінгу генеральний директор акціонерного товариства "ДТЕК Одеські електромережі" Дмитро Григор'єв, пише Суспільне. На цьому самому брифінгу розповідали, що під час ракетної атаки окупантів 15 листопада пошкоджено було 15 підстанцій в Україні, і, як наслідок, "ДТЕК Одеські електромережі" від'єднали від Дніпровської системи електропостачання, тому було максимально обмежено використання електрики.
Нардеп від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко повідомив у Facebook, що більше, ніж Одеська область, "постраждали лише деокуповані території".
"Не можу сказати, що саме підірвано. Можу тільки сказати, що задіяні всі енергетики Одеської області. Вони працюють цілодобово. Якщо у вас немає світла надто довго – десь аварія. Із нею борються. І десь страждають так само. Поради ви знаєте: як тільки з'явиться світло – зарядіть телефони й павербанки. Є вода – наберіть ще кілька пляшок про запас. Дбайте про близьких. Росія хоче, щоб ми ненавиділи одне одного. А ми ненавидимо Росію", – наголосив він.
Контекст:
Із початку жовтня російські окупанти атакують об'єкти інфраструктури по всій Україні, зокрема у Києві. Унаслідок обстрілів станом на 19 жовтня було пошкоджено приблизно 40% енергетичної інфраструктури України, але після цього були нові атаки. Унаслідок цього у країні почали вводити тимчасові вимкнення світла.
Останній масований обстріл енергооб'єктів в Україні був 15 листопада. Загалом росіяни випустили 96 крилатих ракет, 75 із них ЗСУ збили. Інші пошкодили 15 об'єктів енергетичної інфраструктури України. Це була найбільша атака на енергетичну систему України від початку війни.
За даними уряду, із 24 лютого понад 1 тис. ракет і дронів атакували українські підстанції, унаслідок ударів із ладу виведено майже половину української енергосистеми. Лише увечері 17 листопада без електрики залишилося 10 млн українців, повідомив президент України Володимир Зеленський.
Прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков 17 листопада визнав, що РФ завдає ударів по критичній інфраструктурі України, щоб схилити її до переговорів.
"Так само ведуть себе терористи ІДІЛ: убивають невинних людей, щоб виконали їхні вимоги,– прокоментував слова Пєскова спікер Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко. – Заява Пєскова має відкрити очі деяким країнам, які досі вірять, що Росія прагне переговорів. Російську агресію розмовами не зупинити. Її можна зупинити лише системами ППО, танками і РСЗВ".