Найбільші супермаркети України шукають альтернативу "Артемсолі" і запевняють, що дефіциту солі у країні не буде

У квітні найбільший в Україні виробник солі – "Артемсіль" – зупинив роботу
Фото: ДП "Артемсіль" / Facebook
Українські мережі супермаркетів домовляються про постачання солі в Україну, щоб перекрити брак через зупинення вітчизняного виробника "Артемсіль". Підприємство розташоване на Донбасі і зупинило свою роботу через війну.

"BBC News Україна", посилаючись на Fozzy Group, повідомляло, що мережа супермаркетів "Сільпо" домовилася про постачання солі з виробниками в Україні та за кордоном. Зокрема, у квітні компанія почала співпрацювати із Дрогобицькою солеварнею у Львівській області.

Також супермаркети закуплять сіль у Польщі, Румунії, Італії та Туреччині.

Представник торговельної мережі АТБ Сергій Демченко у коментарі "Вечірньому Києву" запевнив, що ажіотаж навколо солі створили штучно.

"Людей дещо налякали, буцімто солі не буде, бо "Артемсіль" опинилася у зоні бойових дій і не в змозі працювати. Ми до цього були готові ще з березня й почали шукати аналоги в Україні та за її межами. І знайшли", – каже він.

Демченко також розповів, що торговельна мережа закупила сіль у Туреччині, вона найближчими днями з'явиться на полицях магазинів.

Не буде проблем через зупинення "Артемсолі" і у переробників овочів, принаймні найбільших гравців. Як повідомили Forbes у Nestle, яка виробляє приправи і соуси "Торчин", компанія має кілька постачальників. Відповідно, зупинення "Артемсолі" на роботу не вплине. Така сама ситуація і у Ніжинського консервного заводу, що входить до корпорації Fozzy.

Що стосується переробників м'яса, то по них зупинення "Артемсолі" теж не вдарить, розповів Forbes Олег Баран, СЕО компанії "Барком", яка випускає м'ясні вироби "Сімейна ковбаска". Він каже, що для такої продукції використовують імпортну сіль, яка містить необхідні консерванти. В "Артемсолі" такого продукту немає.

Проте проблеми можуть виникнути у виробників м'яса, каже Баран. Тваринники використовують сіль під час вигодовування свиней. Самому "Баркому" на місяць потрібно 22 тонни солі, каже підприємець, а в найближчі місяці компанія використовуватиме старі запаси. Щоб замінити вітчизняний продукт, компанія веде переговори із постачальниками з Литви, Чехії та Польщі. Щоправда, сіль у них буде майже вдвічі дорожча за українську.

LIGA.net 24 травня повідомляло, що ціни на сіль уже зросли. У Києві на ринку 1,5 кг солі коштувало 40 грн, а в немережевих магазинах – майже 70 грн.

Контекст:

У квітні найбільший в Україні виробник солі – "Артемсіль" – зупинив роботу. Підприємство розташоване у Соледарі Донецької області і не могло продовжувати роботу через постійні обстріли.

Запас готової продукції з Артемсолі вивезли ще у квітні. Але як з'ясували журналісти, у сусідньому із Соледаром Бахмуті в магазині продукції "Артемсолі" вже немає. Також про брак почали повідомляти і жителі столиці.