Нардеп від "Європейської солідарності" Гончаренко зробив щеплення проти COVID-19 вакциною, яку Порошенко назвав "гівном"
Народний депутат від "Європейської солідарності", лідером якої є п'ятий президент України Петро Порошенко, Олексій Гончаренко заявив, що вакцинувався проти коронавірусу в Одесі.
Народний депутат від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко 9 березня у Facebook заявив, що зробив щеплення проти COVID-19 індійською вакциною від Oxford/AstraZeneca (Covishield).
"Сьогодні вакцинувався Covishield в Одесі. Хочу відразу пояснити: у флаконі 10 доз, після відкриття вони псуються за шість годин. Тому за спеціальною програмою після медиків залишками вакцинують громадських діячів для популяризації вакцинації. У мене неодноразово запитували, чи буду я вакцинуватися. Ось, друзі, дотримав слова", – зазначив Гончаренко.
У коментарях під постом у відповідь на запитання про самопочуття після вакцинації нардеп написав, що "тримає стрій".
Гончаренко навчався в Одеському державному медичному університеті. З 1999-го по 2001 рік працював в службі "швидкої допомоги".
Якість привезеної в Україну вакцини від Oxford/AstraZeneca (Covishield) 1 березня на засіданні погоджувальної ради Верховної Ради розкритикував лідер "Європейської солідарності" Петро Порошенко. Він навів слова медика з Прикарпаття про препарат.
"На мої питання, чому [лікарі] відмовляються вакцинуватися, – прошу вибачення за непарламентський вислів, що прозвучав із вуст лікаря, який перебуває у відчаї, – бо гівно привезли. І на сьогоднішній день ніхто не знає, привезли це через корупцію чи профнепридатність", – заявив він.
В Україні зареєстровано дві вакцини проти коронавірусу – від Oxford/AstraZeneca (Covishield) і Pfizer/BioNTech.
Із 24 лютого українців вакцинують вакциною Covishield, яка прибула з Індії. 25 лютого щеплення почали робити в усіх областях. Станом на ранок 9 березня в Україні вакцинували 19 118 осіб. Протягом минулої доби у країні ввели 1171 дозу вакцини проти коронавірусу.
Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безплатні щеплення зроблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовим операції Об'єднаних сил. До листопада також хочуть вакцинувати інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.
Україна в межах глобальної ініціативи COVAX безплатно отримає 1,78 млн доз вакцини від Oxford/AstraZeneca і 117 тис. доз вакцини від Pfizer/BioNTech. Очікують, що країна отримає 15 млн доз вакцини від компанії Novavax, постачання почнуть у липні.
До 15 березня в Україну планують доправити першу партію (700 тис. доз) вакцини CoronaVac виробництва китайської фармкомпанії Sinovac Biotech. Загалом Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.
Станом на 9 березня в Україні підтвердили 1 410 061 випадок коронавірусної інфекції, померло 27 204 пацієнти, видужало 1 199 229 осіб. Протягом останньої доби у країні підтвердили 3261 новий випадок коронавірусу.