Netflix назвала Ярослава Мудрого "правителем Північної Росії", а після скандалу видалила твіт
"Князь Ярослав Мудрий, войовничий правитель Північної Росії, дядько Олафа та Гаральда", – таке повідомлення опублікували на офіційній сторінці серіалу у Twitter.
Пост викликав негативну реакцію в соціальній мережі. Користувачі в коментарях нагадали творцям серіалу, що в ті часи, про які йдеться у серіалі, Росії ще не існувало, а Ярослав Мудрий був правителем Київської Русі.
На скандал відреагували у Міністерстві культури та інформаційної політики України. Глава відомства Олександр Ткаченко провів розмову з регіональним директором Netflix Алексом Лонгом.
"Ми звернули увагу на цю помилку, пояснили, у чому проблема. Вони розуміють, що це проблема. Вони також зрозуміли, що це неправильно, призводить до скандалу та їхнього негативного іміджу", – повідомили у Мінкульті.
"Ми отримали відповідь від регіонального директора. Вони видалили твіт і виправили в усіх соцмережах, що це князь Київської Русі", – додали у відомстві.
Скандальний твіт справді було видалено, а в соцмережі Instagram компанія Netflix відрекомендувала нового персонажа у серіалі вже як князя Київської Русі.
Ткаченко прокоментував ситуацію у Facebook. Він припустив, що помилку було зроблено "випадково і ненавмисно".
"По ситуації, що склалася з Netflix, коли нашу Русь (сподіваюся, що випадково і неумисно) сплутали з Росією, а нашого Ярослава Мудрого зробили князем земель Північної Росії, є два висновки: 1) маємо ще багато роботи в освіченні міжнародної аудиторії про нашу історію; 2) тісні контакти з партнерами допомагають вирішити ситуації майже миттєво. Дякую Netflix, окремо регіональному директору Алексу Лонгу", – написав Ткаченко.
Контекст:
Другий сезон серіалу "Вікінги" має з'явитися на Netflix у січні 2023 року.
Ярослав Мудрий – київський князь із династії Рюриковичів, який правив Києвом із 1016-го до 1054 року. До цього, ще за життя батька Володимира Великого, правив Ростовом, а потім – Новгородом. За нього на Русі почали будувати храми, Київ став найбагатшим містом, почали розвиватися культура й освіченість. Він побудував дружні відносини з багатьма країнами Європи.
Москву заснували лише за 100 років – першу згадку про неї датовано 1147 роком. Першу писемну згадку терміна "Росія" датовано серединою X століття як грецьку назву Русі. У ранніх пам'ятках Русі цього терміна немає. У середньовічних західноєвропейських джерелах форма "Росія", запозичена з Візантії, трапляється починаючи з XII століття.