Німеччина прибрала Україну зі списку країн підвищеного ризику через ситуацію з COVID-19
Україна була в цьому переліку з 10 жовтня 2021 року. В'їжджати в країну дозволяли в разі гострої потреби або за наявності сертифіката про повний курс вакцинації проти COVID-19. Перед прибуттям у країну треба було зареєструватися на спеціальному сайті та мати із собою підтвердження реєстрації.
Люди, які могли в'їхати в країну, але в яких не було документів про повний курс вакцинації, мали пройти 10-денний карантин. Вийти з нього можна було не раніше ніж за п'ять днів після приїзду за результатами негативного тесту.
Із 9 січня цих правил не застосовуватимуть. Українцям віком від шести років під час в'їзду доведеться показати негативний тест на коронавірус, або сертифікат про повний курс вакцинації, або довідку про нещодавнє одужання.
Водночас щеплені бустерною дозою громадяни можуть відвідувати кафе, бари і ресторани без обмежень, а щеплені двома дозами або ті, що нещодавно перехворіли на коронавірус, мають показати негативний результат тесту.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Четверта хвиля COVID-19 в Україні почалася раніше, ніж прогнозували, говорив 11 жовтня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. У середині листопада влада заявила про початок спаду четвертої хвилі. Країна пройшла осінній пік захворюваності та смертності від коронавірусу, заявили 24 листопада у Національній академії наук України. Відтоді рівень захворюваності на COVID-19 у країні знижується.
Від початку епідемії в Україні підтвердили 3,7 млн випадків COVID-19, померло 97,2 тис. людей.