Новинський: Церква Київського патріархату – підрозділ Адміністрації Президента
Нардеп від Опозиційного блоку Вадим Новинський переконаний, що під час створення Української православної церкви Київського патріархату "працювала політика на повний зріст". Про це він заявив в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитру Гордону.
Українська православна церква Київського патріархату – "політична організація", переконаний нардеп від Опозиційного блоку Вадим Новинський. Про це він сказав в ефірі авторської програми засновника інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитра Гордона на каналі "112 Україна".
"У нас немає Московського патріархату – є Українська православна церква, канонічна церква України й українського народу, це факт. І іншого немає! Представники (УПЦ КП. – "ГОРДОН") перебували у складі канонічної церкви, а потім пішли в розкол, створили свою церкву так звану... На моє глибоке переконання, це політична організація з релігійною назвою, можливо, якийсь підрозділ Адміністрації Президента. І під час її створення працювала політика на повний зріст. За безпосередньої участі керівників України і стався розкол", – сказав політик.
На його думку, "розкол церкви – це страшна трагедія для України".
"І те, що у нас зараз відбувається, – та ж братовбивча війна на сході України, – це наслідки того розколу, який відбувся в 1992 році. Цю проблему, звичайно ж, потрібно лікувати, розкол необхідно долати, але на ґрунті церковних традицій та церковних законів. Ось у державі ми закликаємо жити за Конституцією. А в церкві є своя конституція і свої закони, вона живе за ними вже 2 тис. років, вони заповідані Богом... Тому подолання розколу має згідно з цими законами відбуватися, ніяк інакше. Ті, хто пішов у розкол, мають покаятися і повернутися в лоно матері-церкви", – заявив Новинський.
Новинський: За що Порошенко назвав мене сукою православною, не знаю, але ким би не називали, епітет "православний" – уже добре. Читайте повну версію інтерв'ю
В Україні діють Українська православна церква Київського і Московського патріархатів, Українська автокефальна православна церква і низка церков інших конфесій. 30 листопада 2017 року Російська православна церква офіційно визнала незалежний статус Української православної церкви Московського патріархату.