Офіс генпрокурора України повідомив про підозру двох бойовиків за тортури у в'язниці "Ізоляція"
Офіс генерального прокурора оголосив підозру двом бойовикам за тортури людей на території колишнього заводу "Ізоляція" в окупованому Донецьку. Про це повідомили у пресслужбі відомства 30 березня.
За інформацією слідства, із 2016 року і дотепер так звані оперуповноважені "МДБ ДНР" систематично позбавляли волі цивільних осіб і утримували їх на території колишнього заводу "Ізоляція".
Окрім того, підозрювані катували в'язнів електричним струмом, застосовували до них фізичне насильство й тортури. Слідство встановило майже 40 постраждалих, яких тримали в підпільній в'язниці "Ізоляція".
Бойовиків заочно повідомили про підозру за статтями про участь у незаконному збройному формуванні, а також порушенні законів і звичаїв війни, скоєних за попередньою змовою групою осіб. Перша стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від двох до п'яти років, а друга – від восьми до дванадцяти років.
Загалом про підозру повідомили дев'ятьох осіб, причетних до незаконного утримання українських цивільних осіб і військових у в'язниці.
Журналісти міжнародної спільноти Bellingcat напередодні встановили особи так званих наглядачів незаконної донецької в'язниці "Ізоляція". Вони причетні до жорстоких тортур, побоїв і принижень людської гідності.
"Ізоляція" – незаконна в'язниця окупантів на території колишнього заводу ізоляційних матеріалів у Донецьку. Із 2010 року там працював однойменний артфонд, але в червні 2014-го його захопили бойовики, зруйнувавши картини та інсталяції фонду, зазначало "Радіо Свобода". Утримувані в "Ізоляції" громадяни повідомляли про тортури, вбивства і сексуальне насильство у в'язниці. Серед в'язнів цієї тюрми були український журналіст Станіслав Асєєв і професор Ігор Козловський.
У грудні 2020 року Асєєв розповідав, що приблизно половина всіх утримуваних бойовиками в тюрмі "Ізоляція" – самі бойовики.
1 березня трьом бойовикам "МДБ ДНР", які причетні до діяльності "Ізоляції", українські правоохоронці оголосили підозру в торгівлі людьми, участі в не передбачених законом воєнізованих формуваннях, порушенні законів і звичаїв війни.
2014 року, відразу після анексії Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.