"Онкосвідомість". Національний інститут раку запустив цикл відеолекцій у YouTube про профілактику й лікування онкозахворювань
Національний інститут раку запустив на своєму каналі в YouTube всеукраїнський інформаційний проєкт "Онкосвідомість" для підтримки українців у боротьбі з раком. Про це повідомляють у пресрелізі, наданому командою проєкту інтернет-виданню "ГОРДОН".
Проєкт є циклом відеопрограм, у яких провідні фахівці Національного інституту раку відповідають на запитання пацієнтів та їхніх родичів, а також розвінчують міфи про це захворювання.
Експерти, зокрема, розкажуть про вчасну діагностику захворювання, стабілізацію стану пацієнта, правильність терапії.
Перший цикл програм розробили напередодні місяця поінформованості про колоректальний рак, який посідає друге місце у структурі захворюваності й смертності в Україні. Про цей різновид раку випустять сім відеолекцій упродовж тижня.
"Щороку виявляють приблизно 15 тис. нових випадків. Ми маємо говорити з людьми про рак. Відверто, прозоро, постійно, свідомо. Говорити, щоб якісно поінформувати і вчасно виявити, говорити, щоб підтримати, говорити, щоб допомогти побороти", – заявила в.о. генерального директора Національного інституту раку Олена Єфименко.
За словами першого заступника директора Національного інституту раку, одного з авторів програми Андрія Шипка, озвучена в межах просвітницького проєкту інформація буде корисною для кожного українця.
"Ми просимо кожного подивитися уважно перший цикл програм, поширити серед знайомих, привернути увагу друзів, адже це стосується кожного. Тільки разом можна зробити нашу країну здоровою. Тільки разом наблизити перемогу над раком. І чекайте на наступні випуски", – сказав він.
Наступні цикли програм будуть присвячені раку молочної залози, раку легень, раку передміхурової залози, шлунка і підшлункової залози, раку шкіри та іншим. Програми виходитимуть раз на два місяці.
Контекст:
Щороку в Україні діагностують приблизно 120 тис. нових випадків захворювання на рак, а показник смертності становить понад 55 тис. щорічно.
За даними Національного канцерреєстру, протягом останніх років найчастіше виявляють рак молочної залози, рак легень, колоректальний рак і рак передміхурової залози. Чоловіки хворіють на 19% частіше, ніж жінки.