Опалювальний сезон в Україні проходить стабільно – Шмигаль

Шмигаль: У жовтні деякі ЗМІ та політики пророкували, що ми замерзнемо в пітьмі вже в листопаді

Фото: kmu.gov.ua
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 26 січня на засіданні уряду констатував, що опалювальний сезон Україна проходить стабільно. Про це повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".

"У жовтні деякі ЗМІ та політики пророкували, що ми замерзнемо в пітьмі вже в листопаді. Потім казали, що це буде у грудні. На січень розповідали, що Україна залишиться без вугілля та запасів газу у сховищах. Січень добігає кінця, і ми можемо констатувати, що опалювальний сезон в умовах світової енергетичної кризи проходить стабільно. Ми не применшуємо викликів, які стоять перед нами, але розуміємо, як їм протидіяти", – заявив прем'єр.

Із його слів, в Україні запаси вугілля зросли до 800 тис. тонн.

"Від початку цього року державні шахти видобули на 17% вугілля більше, ніж за аналогічний період минулого року. Ще понад 10 кораблів із вугіллям зарезервовано або вже пливе в Україну, аби ситуація так само залишалася під повним контролем. Стосовно газового питання, то в підземних газових сховищах сьогодні знаходиться понад 11,5 млрд м&³3; блакитного палива. Разом із власним видобутком цього буде достатньо, аби так само впевнено завершити опалювальний сезон цього року", – додав Шмигаль.

Контекст:

Опалювальний сезон 2021/2022 Україна розпочала з низькими запасами вугілля. Затверджений Міністерством енергетики графік накопичення вугілля передбачав, що вже у вересні 2021 року запаси вугілля перевищать 2 млн тонн, але наприкінці жовтня в Міненергетики констатували, що реальні запаси на станціях учетверо менші за заплановані, писав "Фокус".

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив 17 грудня, що дві ТЕС та дві ТЕЦ переходять на природний газ через дефіцит вугілля на складах.

Цьому рішенню передував звіт СБУ, у якому спецслужба попередила уряд України про реальну загрозу зупинки ТЕС через дефіцит вугілля. Згідно з документом, станом на 1 грудня на складах було 486,2 тис. тонн вугілля за планового накопичення 2632,7 тис. тонн (відхилення – 2146,5 тис. тонн).

Щоб поповнювати склади, Україна щомісяця імпортуватиме від шести до 10 кораблів вугілля морським шляхом, заявляв заступник глави Офісу президента України Ростислав Шурма у грудні.

28 грудня в Міністерстві енергетики повідомили про системне постачання вугілля в Україну. Глава відомства Герман Галущенко говорив, що у листопаді – грудні в Україну надійшло понад 1 млн тонн імпортного вугілля.