"Організоване злочинне угруповання". СБУ розкрила деталі затримання в одеському ТЦК
Служба безпеки України прокоментувала операцію із затримання групи співробітників одного з районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) в Одесі.
СБУ спільно з Національною поліцією й за сприяння Збройних сил України нейтралізували в Одесі організоване злочинне угруповання, до якого входили співробітники місцевого ТЦК, ідеться в повідомленні.
"Фігуранти вимагали гроші з людей. У разі відмови – вчиняли насильство й погрожували потерпілим відправити їх "штурмовиками на передову" у прискореному режимі. За матеріалами справи, "вибивання" коштів відбувалося прямо у службовому мультівені ТЦК, до якого потерпілих затягували силоміць", – розповіли в СБУ.
Правоохоронці вказали, що співробітники ТЦК чинили фізичний опір, намагалися втекти, спецпризначенцям довелося стріляти по колесах машини. Фігуранти діяли за "наведенням" жителя регіону, який проходив службу в ТЦК: він підшукував потенційних жертв.
"Дізнавався про їхнє матеріальне становище й маршрути руху. Далі фігуранти відстежували потерпілих і нападали на них прямо посеред вулиці або на автошляхах", – зазначають у спецслужбі.
Затриманим готують повідомлення про підозру за ч. 4 ст. 189 Кримінального кодексу України (вимагання, яке завдало майнових збитків в особливо великих розмірах, або вчинене організованою групою в умовах воєнного стану). Санкція статті передбачає до 12 років ув'язнення.
Контекст:
Удень 21 квітня "Суспільне" написало з посиланням на СБУ, що восьмеро співробітників Пересипського ТЦК вимагали $50 тис. у чоловіка і що їх затримали.
"Думська" стверджувала, що чоловік, у якого вимагали хабар, мав законні підстави для відстрочки і звернувся до СБУ. Він удав, що згоден передати гроші (видання пише про $30 тис.). Після цього й почалася спецоперація зі стріляниною й гонитвою, зазначають журналісти.
Керівництво Одеського обласного ТЦК та СП підтвердило затримання й заявило, що "забезпечується повна взаємодія з уповноваженими правоохоронцями".
Пізніше Сухопутні війська Збройних сил України повідомили про усунення від роботи начальників Одеського обласного й Пересипського районного ТЦК та СП.