"Особисто контролював побиття студентів". ДБР оголосило про підозру в державній зраді Сівковичу

ДБР оголосило підозру Сівковичу
Фото: depositphotos.com

Державне бюро розслідувань України повідомило про чергову підозру в держзраді заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України часів президентства Віктора Януковича Володимира Сівковича за організацію побиття студентів на Майдані. Про це 20 лютого повідомила пресслужба ДБР.

За даними слідства, Сівковича завербувала країна-агресор Росія ще наприкінці 90-х, коли він був кадровим офіцером КДБ СРСР і ФСБ. Він виконував завдання вищого політичного керівництва РФ щодо недопущення євроатлантичної інтеграції України, зазначають у повідомленні. ДБР задокументувало, що в жовтні 2013 року він зустрічався із секретарем Ради безпеки Російської Федерації Миколою Патрушевим у межах консультацій делегацій РНБО двох країн в Одесі.

На цьому заході, за даними слідства, Сівковичу дали вказівки щодо подальшої підривної діяльності проти України і придушення потенційних протестів через відмову України від асоціації з ЄС.

Після початку студентських протестів на Майдані Незалежності, у ніч із 29-го на 30 листопада 2013 року Сівкович особисто контролював із кабінету начальника київської міліції організований ним розгін і побиття студентів, заявили у ДБР. Тоді тілесні ушкодження дістало 55 учасників мирного протесту, більше ніж 300 учасників були змушені тікати з місця подій і переховуватися у приміщені Михайлівського собору, ідеться в повідомленні.

Ці події призвели до суспільно-політичної кризи, масових протестів проти тодішньої влади, а згодом і до посилення сепаратизму в окремих регіонах України, що потім використала Росія, ідеться в повідомленні.

"Своїми діями Сівкович створив виключні передумови для здійснення РФ активних дій щодо окупації частини території України", – наголосили у ДБР.

Контекст:

Сівкович був заступником секретаря РНБО із жовтня 2010 року до грудня 2013-го. Після перемоги Євромайдану живе в Росії.

У ніч на 30 листопада 2013 року "Беркут" жорстоко розігнав мітинг молоді на підтримку курсу євроінтеграції на Майдані Незалежності в Києві.

Згодом, 1 грудня 2013 року, на акцію протесту в центрі Києві вийшло, за різними даними, від 500 тис. до 1,6 млн осіб. Після цього в Україні розпочалися масові протести, які дістали назву Революція гідності та привели в лютому 2014 року до зміни влади.