Першу бустерну дозу вакцини проти COVID-19 отримало 6,3% українців – Кузін

В Україні 19 вересня дозволили другу бустерну дозу вакцини проти COVID-19
Фото: EPA
В Україні базовий курс вакцинації проти коронавірусної інфекції COVID-19 (два щеплення) та одну бустерну дозу отримало лише 6,3% населення. Про це повідомив на брифінгу 19 вересня головний санлікар України Ігор Кузін, пише "Укрінформ".

"Зараз одну дозу вакцини проти COVID отримало 52% громадян України, дві дози – 50%, перший бустер  6,3%. На жаль, 720 тис. українців не отримали другої дози, у них неповний курс щеплень, і 13,3 млн осіб не отримали першої бустерної дози. Тобто, по суті, вони не мають повноцінного захисту", – сказав він.

Кузін нагадав, що згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я, для створення колективного імунітету потрібно вакцинувати щонайменше 70% громадян України. За його словами, український уряд мав такі плани, але їх не вдалося реалізувати через повномасштабну війну РФ проти України.

Минулого тижня першу дозу вакцини, за словами Кузіна, отримали майже 20 тис. осіб, другу – 4935 осіб, першу бустерну дозу – 35 370 осіб, другу бустерну дозу – 1633. Усього за тиждень було зроблено 62 617 щеплень, що на 20 тис. менше, ніж за попередній тиждень.

Головний санлікар зазначив, що якщо людина не вакцинувалася вчасно, має зробити це якнайшвидше.

"Людина продовжує вакцинацію, робить ще одне щеплення, яке вважатиметься бустерною дозою. Якщо людина пропустила мінімальні або максимально рекомендовані терміни, вакцинальна сесія не поновлюється, і наступні дози вакцин використовуються як бустерні дози, попри те, що [вакцинація] рахуватиметься з порушенням термінів", – сказав він.

Кузін додав, що ефективність цієї вакцинації буде меншою, але захист від хвороби однаково буде.

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Станом на 23 лютого 2022 року в Україні було зафіксовано майже 4,8 млн випадків хвороби, 105,2 тис. пацієнтів померли.

Після початку вторгнення РФ в Україну, яке почалося 24 лютого, МОЗ перестало регулярно публікувати статистику щодо COVID-19.

Станом на 13 вересня в Україні, за даними МОЗ, 15,3 млн українців ввели дві дози вакцини, 2 млн отримали першу бустерну дозу, 18,6 тис. – другу бустерну дозу.

19 вересня МОЗ дозволило друге бустерне щеплення проти коронавірусу всім повнолітнім з інтервалом щонайменше чотири місяці після першої бустерної дози. Також тепер можна вакцинувати дітей віком 5–11 років препаратом Comirnaty (Pfizer/BioNTech). Раніше в Україні було дозволено вакцинацію дітей віком від 12 років.