Підозрюють у використанні яйцеклітини іншої жінки. У Чернігові в суді оскаржили материнство найстаршої матері України

Валентина Підвербна народила доньку у віці 65 років
Скріншот: ТСН / YouTube
У Чернігові Новозаводський районний суд розгляне справу про оскарження материнства найстаршої матері України Валентини Підвербної. Про це 4 січня повідомило інформаційне агентство УНІАН.

Колишня жителька Харкова, яка зараз проживає в Ізраїлі, подала позов до суду на жительку Чернігова Підвербну, яка народила 2011 року дитину методом штучного запліднення.

Позивачка просить визнати її матір'ю дитини та внести зміни до актового запису про народження дівчинки. Про це йдеться в ухвалі суду, опублікованій 21 грудня.

Як розповів адвокат позивачки Сергій Вольфовський, його клієнтка просить провести ДНК-експертизу в Анни-Марії, дочки Підвербної.

"Моя клієнтка на початку 2021 року переглядала програму про дитину найстаршої матері України та помітила разючу схожість дівчинки з її донькою та іншими родичами. Окрім цього, спільними виявилися і проблеми зі здоров'ям, про що говорилося у програмі", – повідомив Вольфовський.

У жінки виникли підозри, що її яйцеклітини, здані на зберігання, використали без її дозволу та відома.

"Цей позов – про оскарження материнства. Має бути проведений ДНК-тест, що підтвердить або спростує підозри клієнтки. Якщо підтвердить, то судовий спір триватиме щодо визнання матір'ю дитини іншої жінки", – розповів адвокат.

У суді вже відбулося підготовче засідання, позивачка на нього не прийшла, повідомляє Суспільне.

Підвербної на засіданні також не було. Її інтереси представляла адвокатка Валентина Роговець. Адвокатка повідомила, що не коментуватиме своєї позиції без дозволу клієнтки.

Засідання у справі призначено на 12 січня, але не відкидають його перенесення.

Контекст:

Валентина Підвербна – найстарша мати України, повідомляє Суспільне. Вона народила дівчинку в лютому 2011 року. Тоді їй було 65 років. Журналістам жінка розповіла, що зробила це за допомогою процедури екстракорпорального запліднення (ЕКО). Під час процедури використали донорську яйцеклітину. Після пологів жінка стала уникати контактів із соціальними службами та лікарями.