Південний ГЗК на 96% скоротив викиди шкідливих речовин в атмосферу – заява компанії
Південний гірничо-збагачувальний комбінат, який працює в місті Кривий Ріг Дніпропетровської області, ліквідував агломераційний переділ і завдяки цьому скоротив на 96% викиди шкідливих речовин. Про це повідомляє пресслужба на офіційному сайті підприємства.
"Агломераційний цех припинив випуск залізорудної сировини в жовтні 2019 року. Причина – реконструкція доменного переділу на Дніпровському металургійному заводі. Південний ГЗК постачав на підприємство 95% виробленого агломерату. З огляду на довгострокові плани розвитку наглядова рада комбінату вирішила не відновлювати роботу цеху навіть після відновлення роботи ДМЗ. Водночас підприємство зберегло трудовий колектив. Працівників перевели на роботу в інші структурні підрозділи", – ідеться в повідомленні.
У компанії зазначили, що на рішення про зупинення цеху вплинуло також техногенне навантаження агловиробництва на довкілля.
"Після закриття цеху комбінат на 96% скоротив викиди шкідливих речовин в атмосферу. Ідеться про пил, оксид вуглецю, діоксид азоту і сірки. У майбутньому на місці агломераційного цеху планують побудувати фабрику огрудкування. Мета – випуск DR окатків із вмістом заліза понад 67%. Сировина має попит серед металургів, оскільки її використовують у виплавленні сталі, оминаючи доменний переділ", – пояснили у пресслужбі.
Генеральний директор АТ "Південний ГЗК" Костянтин Федін підкреслив, що в такий спосіб компанія переходить на євростандарти.
"Ліквідація агломераційного переділу на Південному комбінаті – насамперед дотримання законодавства України про перехід до європейських екологічних стандартів. Важливо, щоб підприємство випускало високомаржинальну продукцію з мінімальними наслідками для довкілля. Закриття цеху – крок на шляху до створення екологічно чистого підприємства", – заявив він.
Директорка з персоналу та соціальних питань АТ "Південний ГЗК" Лілія Ваховська додала, що адміністрація зберегла колектив агломераційного цеху.
"Приблизно 250 співробітників, які виявили бажання продовжити працювати на комбінаті, отримали робочі місця в інших структурних підрозділах підприємства. Зокрема, за допомогою аглоцеху сформували персонал створеного у 2020 році комплексу згущення пульпи", – сказала Ваховська.