Поліорганна недостатність, шок, кома. На Львівщині у підлітка діагностували рідкісне ускладнення після легкої форми COVID-19
Підлітку поставили діагноз "мультисистемний запальний синдром, поліорганна недостатність", це захворювання стало наслідком перенесеного раніше коронавірусного захворювання COVID-19. Мультисистемний запальний синдром – рідкісний наслідок COVID-19, але він вражає багато органів пацієнта, пояснили лікарі виданню.
Як пише медіа, цей пацієнт перехворів на COVID-19 у легкій формі приблизно місяць тому, а за деякий час з'явилися ускладнення.
"У підлітка була важка серцево-судинна недостатність, шок. Він поступив до лікарні з пульсом 190, тиском 60 на 20 і фракцією викиду 30%. І це при застосуванні препаратів, які потужно стимулюють роботу серця та судин. У нього були важкі печінкова, ниркова недостатність, які вимагали проведення низькопоточних діалізних процедур, важка дихальна недостатність, тому пацієнт знаходився на апараті штучного дихання", – розповів завідувач відділення інтенсивної терапії та реанімації медичного центру Роман Собко.
За його словами, у підлітка тривалий час трималася температура 39–40°, він був у комі, існував ризик кровотечі.
"Шанси на одужання при такому тяжкому ураженні такої великої кількості органів і систем були мізерні. Таких важких пацієнтів із мультисистемним запальним синдромом за весь час пандемії у лікарні не було", – додав медик.
26 жовтня підлітку стало краще, за кілька днів його планують перевести з реанімації до відділення для подальшого лікування.
За весь час епідемії коронавірусної інфекції у цьому медичному центрі було понад 10 дітей із таким діагнозом, як у цього хлопчика, сказав Собко.
"Але такого важкого випадку, як підліток із Золочівського району, ще не було. І я дуже радий, що завдяки можливостям відділення інтенсивної терапії та командній роботі лікарів нашого центру вдалося врятувати дитину", – додав він.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року у Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
У Всесвітній організації охорони здоров'я повідомляли, що таке ускладнення COVID-19, як мультисистемний запальний синдром, діагностують у пацієнтів віком до 19 років. Згідно з дослідженням італійських медиків, опублікованому у журналі Lancet у червні 2020 року, цей синдром, схожий на хворобу Кавасакі, трапляється рідко – не більше ніж у однієї з тисячі дітей, що заразилися коронавірусом.
В Україні поступово погіршується епідемічна ситуація, говорив 4 серпня заступник міністра охорони здоров'я – головний санлікар України Ігор Кузін. Улітку у країні фіксували щонайменше 2 тис. випадків щодня, у вересні показник зріс у рази. У зв'язку з поширенням мутації четверта хвиля COVID-19 в Україні розпочалася раніше, ніж прогнозували, заявляв 11 жовтня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
На Україну чекають два тижні дуже складної ситуації, пов'язаної із COVID-19, країна лише заходить у пік третьої хвилі епідемії, заявив секретар РНБО Олексій Данілов 25 жовтня.