Поліція проводитиме рейди у громадських місцях для контролю дотримання карантину
Українська поліція разом із Держпродспоживслужбою проводитиме рейди, щоб забезпечити дотримання карантину, введеного через епідемію коронавірусу. Про це 13 жовтня повідомила голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька на нараді з представниками МОЗ та поліції.
"Ми продовжимо роботу спільних рейдових груп співробітників Держпродспоживслужби і поліції щодо перевірки закладів громадського харчування, розважальних центрів, торговельних центрів і магазинів. На жаль, дисципліна формується не тільки закликами, а ще й чітким контролем", – заявила Магалецька.
Голова Нацполіції Ігор Клименко додав, що правоохоронці вестимуть роз'яснювальну роботу серед перевізників щодо нових обмежень для міжрегіональних пасажирських перевезень – обов'язкової наявності COVID-сертифіката або негативного тесту на коронавірус.
Для контролю за дотриманням карантину поліцейським видали планшети, які зчитують QR-коди з міжнародних і внутрішніх сертифікатів про вакцинацію.
Головний санлікар країни Ігор Кузін зазначив, що зараз в Україні важка ситуація з коронавірусом, оскільки в кожній області вже виявлено штам "Дельта".
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
З початку епідемії в Україні підтвердили 2,6 млн випадків коронавірусної інфекції, померло 60 тис. пацієнтів.
Зараз в Україні діє адаптивний карантин. Востаннє Кабмін продовжив його до 31 грудня. Регіони ділять на "зелену", "жовту", "помаранчеву" і "червону" зони за рівнем обмежень, які залежать від епідемічної ситуації.
21 вересня Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на позачерговому засіданні ввела "жовтий" рівень епідемічної небезпеки на всій території України з 23 вересня.
Станом на 15 жовтня 17 українських областей за індикаторними показниками МОЗ належать до "помаранчевого" рівня епідемічної небезпеки.
В Україні поступово погіршується епідемічна ситуація, говорив 4 серпня заступник міністра охорони здоров'я – головний санлікар України Ігор Кузін. Улітку у країні фіксували менше ніж 2 тис. випадків щодня, у вересні показник зріс у рази. У зв'язку з поширенням мутації четверта хвиля COVID-19 в Україні почалася раніше, ніж прогнозували, заявляв 11 жовтня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.