Понад 3,5 млн українців скористалися електронними лікарняними – МОЗ

З 1 жовтня в Україні лікарняні видають лише в електронній формі
Фото: depositphotos.com
Електронними лікарняними з моменту запуску цієї послуги влітку 2021 року скористалося понад 3,5 млн українців. Про це 22 грудня під час брифінгу, який транслювали у Facebook на сторінці МОЗ, повідомила заступниця міністра охорони здоров'я Марія Карчевич.

"Пацієнти більше не бігають із паперовими листками непрацездатності до своїх роботодавців, адже всю інформацію вони отримують онлайн на порталі Пенсійного фонду. Сподіваємося, що так стало зручніше не лише для працівників, а й для роботодавців, які менше тепер займаються паперовою тяганиною", – зауважила вона.

З початку впровадження електронних лікарняних у червні цього року Фонд соціального страхування України прийняв їх на суму понад 1 млрд грн. Про це 12 листопада повідомила пресслужба фонду.

У пресслужбі МОЗ 15 листопада зазначили, що заклади охорони здоров'я сформували понад 3,7 млн висновків про тимчасову непрацездатність, на їхній основі згенеровано понад 2,6 млн електронних лікарняних.

Контекст:

Кабінет Міністрів України 28 листопада 2018 року ухвалив рішення про створення електронного реєстру листків непрацездатності. Тоді планували, що 2019 року електронні лікарняні повністю замінять паперові. Але старт програми кілька разів переносили. 9 липня 2020 року в МОЗ повідомили, що у тестовому режимі запускають електронні лікарняні на базі сервісу Пенсійного фонду.

З 1 жовтня в Україні лікарняні видають лише в електронній формі. Але до 1 лютого 2022 року в окремих випадках можна буде отримати їх у паперовому вигляді.

За даними Міністерства соціальної політики України, лікарняні в країні щороку отримує 5,5 млн громадян, за листками непрацездатності оплачують понад 18 млрд грн. За розрахунками міністерства, електронні лікарняні дадуть змогу заощаджувати від 1 млрд грн до 5 млрд грн щороку.