Посольства України у Вірменії та Азербайджані закликали не їздити в райони, які межують із Нагірним Карабахом
Посольство України в Азербайджані закликало громадян України, які перебувають у цій країні, уникати будь-яких публічних заходів, несанкціонованих офіційною владою країни. Посольство України у Вірменії також опублікувало рекомендації, в яких радить покинути ті райони, де з'являться озброєні люди.
У зв'язку із загостренням ситуації на азербайджансько-вірменському кордоні посольство України в Азербайджані 28 вересня у Facebook закликало українців утриматися від поїздок у регіони, які опинилися безпосередньо поруч із зоною бойових дій.
Посольство рекомендує громадянам України виявляти обережність під час дії воєнного стану, введеного в Азербайджані, й уникати будь-яких публічних заходів, несанкціонованих офіційною владою Азербайджану. Українцям також радять дотримуватися обмежень, які діють у республіці.
"У районах, де введена комендантська година, заборонено перебувати на вулицях та в інших громадських місцях без спеціальних дозволів та документів, що засвідчують особу. Встановлено спеціальний режим в'їзду-виїзду та діють обмежувальні заходи щодо використання транспортних засобів", – ідеться в повідомленні.
Посольство України у Вірменії 28 вересня рекомендувало громадянам України тимчасово відмовитися від поїздок до Вірменії. Українців, які вже перебувають на території держави, просять бути обережними, не відвідувати ділянки, наближені до вірменсько-азербайджанського кордону, і не їздити в Нагірний Карабах.
"Необхідно при появі озброєних людей, військової техніки, виникненні заворушень негайно покинути цей район. У разі потрапляння в район обстрілу – сховатися в найближчу захисну споруду цивільної оборони", – зазначено в повідомленні.
1991 року за підтримки Вірменії Нагірний Карабах оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, які тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир'я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло більше ніж 30 тис. осіб.
Азербайджан вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією.
27 вересня 2020 року в Нагірному Карабасі розпочалися масштабні бойові дії. Міністерство закордонних справ Вірменії повідомило про обстріл мирних населених пунктів, міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію в "масштабній провокації" та обстрілі позицій азербайджанської армії. Азербайджан заявив про загиблих і поранених мирних жителів унаслідок обстрілу з боку Вірменії.