"Потрібно виходити в офлайн". Лісовий заявив, що через війну та епідемію Україна може отримати втрачене покоління
Якщо українські учні не вийдуть на очні заняття, то може впасти якість освіти. Про це міністр освіти України Оксен Лісовий заявив LB.ua в інтерв'ю, яке опублікували 22 травня.
"Ризик великий. Треба виходити в офлайн. Безумовно, є галузі, в яких просто неможливо надати якісну освіту онлайн: інженерія, медицина… Усе те, що потребує практики, лабораторії, експериментів. Є й інша складова – психоемоційний розвиток, соціальний розвиток, спільнота", – сказав він.
За словами міністра, це важливо не лише для школярів, а й для студентів.
"Звідки всі наші друзі? В основному з університету. Там формуються спільноти, ідентичність особистості, укорінюється система взаємодії, відточуються всі м'які навички. [...] Ще до того, як став міністром, боявся, що ми одержимо втрачене покоління. Ця молодь дуже багато втратила. Півтора року в COVID, потім півтора року у війні. Три роки вони не бачили спільнот. Підліткова самотність катастрофічна", – пояснив Лісовий.
Він вважає, що те, що відбувається, "однозначно позначиться на впевненості людини в собі, на її комунікативних здібностях, на вмінні працювати в команді, на вмінні вирішувати конфлікти, на власне емоційній структурі особистості".
"Ця молодь, боюся, може бути менш конкурентоспроможною, ніж ті люди, які пройшли всі горнила соціальної взаємодії в школі, університеті, позашкільній освіті", – наголосив міністр.
Контекст:
За даними Міністерства освіти і науки України, 1 вересня 2022 року освітній процес розпочали в Україні 12 904 школи. Із них 3116 шкіл розпочали навчання у повноформатному освітньому процесі, 5713 – у форматі онлайн-освіти, 4075 шкіл працювали у змішаному форматі навчання.
21 березня 2023 року Верховна Рада призначила міністром освіти та науки України Оксена Лісового замість звільненого із цієї посади Сергія Шкарлета.
За словами Лісового, міністерство відновлює освітню інфраструктуру, створює механізми для ефективного онлайн-навчання, а там, де сприяє безпекова ситуація, повертає навчання до офлайн-формату.
На укриття в українських школах у 2023 році виділено 1,5 млрд грн, зазначив 9 квітня прем'єр-міністр Денис Шмигаль.