Прибічники Стерненка закликали звільнити його за тиждень. Вони погрожують безстроковими протестами
Прибічники одеського активіста Сергія Стерненка вимагають негайно звільнити його, пише "Інтерфакс-Україна". Сьогодні, 27 лютого, вони прийшли до будівлі Офісу президента України.
Соратники активіста вимагають відновити судову систему в Україні, перезапустити Вищу раду правосуддя і вибрати нових членів судових органів на чесному конкурсі.
"У [президента України Володимира] Зеленського є тиждень, щоб звільнити Стерненка. Ми закликаємо всіх прийти. 7 березня оголошуємо акцію безстроковою", – сказали організатори протесту.
Активісти вимагали від Зеленського переглянути подані ним до Верховної Ради законопроєкти про реформування судової системи і внести в них правки. Один з адвокатів, Андрій Писаренко, зачитав звернення Стерненка до присутніх.
"Спроба грати за їхніми правилами судочинства – це спроба посадити нас за стіл із наперсточниками. Якщо так, то ми цю гру одразу програємо. Не потрібно грати за правилами влади – потрібно міняти правила гри", – зазначив він.
Писаренко переконаний, що влада із самого початку політизувала справу Стерненка, коли призначила генпрокурором України Ірину Венедіктову.
"Якщо пам'ятаєте, вона одразу сказала, що підозру Стерненку в будь-якому разі буде винесено. Це навіть не політична справа – це політична війна. Нас примушують говорити про процесуальну справу Стерненка, щоб не говорили про право-політичну війну", – заявив адвокат перед присутніми.
Наразі учасники протесту вирушили до будівлі Офісу генпрокурора України.
Стерненка 23 лютого визнали винним у справі про викрадення ексдепутата Комінтернівської райради Одеської області Сергія Щербича. Його засудили до семи років і трьох місяців в'язниці з арештом половини всього майна. Такий самий строк дістав і інший фігурант справи Демчук.
Справу, в якій фігурує Стерненко, розслідували із 2015 року. Його і Демчука заарештовували, але згодом випускали під заставу.
Стерненко заперечує причетність до інциденту. Активіст писав у Facebook 17 лютого 2021 року, що єдиний доказ у справі – свідчення Щербича. За даними прокуратури, у справі фігурують також протоколи огляду місця події та судові експертизи. Захист Стерненка наполягав, що їх провели із численними порушеннями. Зокрема, до ситуації та обставин події слідчі залучили свідка, імені якого не назвали і не викликали на слухання в суді, будинок Стерненка обшукували без присутності адвоката, а експертизу шумового пістолета, за словами адвокатів, провели некоректно, писав "Бабель".
Після арешту Стерненка в кількох містах України провели акції протесту, зокрема в Одесі, Житомирі та Києві під Офісом президента. На Банковій протести закінчилися сутичками із правоохоронцями. Поліція затримала 17 учасників протесту, щонайменше сімох людей травмовано. Опіки очей дістало 27 поліцейських і нацгвардійців.