Рада дозволила ЗСУ передавати боєприпаси спортивним організаціям
Як зазначають автори законопроєкту, в Україні у структурі 66 дитячо-юнацьких спортивних шкіл є відділення кульової стрільби і в 19 спортивних школах – відділення біатлону. Загалом по країні у відділеннях кульової стрільби спортивних шкіл навчається приблизно 3 тис. вихованців і працює 107 штатних тренерів, а у відділеннях біатлону – 1130 вихованців і 44 штатні тренери.
Окрім цього, у системі резервного спорту навчається 49 учнів у Львівському та Херсонському вищих училищах фізичної культури та 15 учнів у Сумському обласному ліцеї-інтернаті спортивного профілю. Також Державний центр олімпійської підготовки з біатлону готує 100 спортсменів національної збірної.
Ці заклади не можуть налагодити власне виробництво патронів для спортивної зброї і мають обмежені бюджетні ресурси для їхньої закупівлі. Через це страждає підготовка спортсменів резервного спорту.
Тому нардепи дозволили ЗСУ передавати боєприпаси, які підлягають утилізації, дитячо-юнацьким спортивним школам, закладам спеціалізованої освіти спортивного профілю, школам вищої спортивної майстерності, центрів олімпійської підготовки, спеціалізованих спортивних клубів.
Автори проєкту зазначають, що до списку боєприпасів, які підлягають утилізації у 2017–2021 роках, додано малокаліберні патрони діаметром 5,6 мм, які використовують у навчально-тренувальному процесі та на спортивних стрільбищах.
Законопроєкт підтримало 315 нардепів, проти виступило двоє.
Контекст:
У першому читанні законопроєкт, який дозволяє передати боєприпаси закладам, де навчають кульової стрільби і біатлону, Верховна Рада ухвалила 3 грудня минулого року.