Радуцький сказав, коли Рада може розглянути законопроєкт про посилення відповідальності за підроблення COVID-сертифікатів

Радуцький заявив, що підтримує посилення відповідальності за підроблення свідоцтв про вакцинацію
Фото: Михайло Радуцький / Facebook
Верховна Рада розгляне законодавчі зміни щодо посилення відповідальності за підроблення COVID-сертифікатів і довідок про відсутність коронавірусної інфекції. Про це в ефірі каналу "Україна 24" 29 вересня повідомив нардеп від "Слуги народу", голова парламентського комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування Михайло Радуцький.

Він заявив, що підтримує посилення відповідальності за підроблення свідоцтв про вакцинацію.

"Зараз у Верховній Раді знаходиться законопроєкт, підготовлений урядом України, про посилення кримінальної відповідальності для медпрацівників, які фальсифікують, адміністративну й у випадку важких злочинів – кримінальну відповідальність, якщо це роблять не медпрацівники. Також законопроєктом вводиться відповідальність для тих, хто користується такими речами: підробленими сертифікатами про вакцинацію або ПЛР-тестування. Сподіваюся, цей законопроєкт буде прийнятий найближчими днями, бо це є позачергова річ, це загроза нацбезпеці", – сказав Радуцький.

Нардеп уточнив, що проєкт можуть розглянути наступного пленарного тижня.

"Упевнений, спікер не буде заперечувати, щоб цей законопроєкт був поставлений на порядок денний терміново", – заявив він.

Контекст:

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко припускав 15 вересня, що підроблення COVID-сертифіката в Україні можливе так само, як і звичайного паспорта громадянина. На думку Ляшка, в електронному варіанті це зробити буде неможливо, але "є питання по паперових формах".

У МОЗ України повідомляли 16 вересня про підготовку законодавчого акта про посилення відповідальності за підроблення медичних документів.

Кабінет Міністрів України 22 вересня на своєму засіданні підтримав законопроєкт про внесення змін до Кримінального кодексу щодо відповідальності за підроблення документів про щеплення. Зокрема, пропонують ввести штраф за підроблення COVID-сертифікатів від 17 тис. до 34 тис. грн або обмеження волі до двох років для тих, хто свідомо використовує підроблені документи.

Головний санлікар Ігор Кузін 27 вересня повідомляв, що в Україні відкрито приблизно 300 кримінальних проваджень через підроблення COVID-сертифікатів.