Радуцький: Уникнути "червоних" і "помаранчевих" зон нам не вдасться
"У цьому році введено поняття адаптивного карантину. Усю країну переводити в "червону" зону немає сенсу. Будуть переводитися тільки ті місця... Це можуть бути навіть не області. Це може бути область, місто або район за рішенням місцевої комісії. Якщо будуть перевищені показники, які визначають показники для "помаранчевої" або "червоної" зони, це вже буде на місцях. Тотально в Україні введена "жовта" зона, це зона "попередження"... А вже "червоний" і "помаранчевий" рівні будуть визначатися на місцях. На жаль, уникнути "червоних" і "помаранчевих" зон нам не вдасться", – сказав він.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
В Україні поступово погіршується епідемічна ситуація, говорив 4 серпня головний санлікар Ігор Кузін. Улітку у країні фіксували менше ніж 2 тис. випадків щодня, у вересні показник збільшився.
У зв'язку з поширенням мутації восени в Україні прогнозують нову хвилю захворюваності на коронавірусну інфекцію, заявляв 19 серпня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. Найбільше зростання кількості випадків COVID-19, за його прогнозами, очікують у зимовий період.
В Україні адаптивний карантин діє із 24 лютого 2021 року. Регіони ділять на "зелену", "жовту", "помаранчеву" і "червону" зони за рівнем обмежень, які залежать від епідемічної ситуації. 20 вересня Кабмін продовжив адаптивний карантин в Україні до 31 грудня. Із 23 вересня в Україні було введено "жовтий" рівень епідемічної небезпеки по всій території країни.
Від початку епідемії в Україні підтвердили понад 2,4 млн випадків коронавірусної інфекції, померло понад 56 тис. пацієнтів із COVID-19, одужало майже 2,3 млн осіб. Протягом минулої доби у країні підтвердили 9666 нових випадків коронавірусної інфекції, померло 217 пацієнтів із COVID-19.