Рева: Для підвищення пенсій із 1 жовтня 2017 року потрібно додатково 45–48 млрд грн на рік
Міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив, що наступним етапом пенсійної реформи після підвищення виплат із 1 жовтня має стати "перехід до системи, яка протягом десяти років цей дефіцит зведе до мінімуму, в ідеалі – до нуля".
Головним елементом пенсійної реформи в Україні міністр соціальної політики Андрій Рева вважає осучаснення пенсій із 1 жовтня 2017 року. Про це він розповів в інтерв'ю "РБК-Україна".
"За нашими підрахунками, для того, щоб осучаснити пенсії з 1 жовтня, потрібно додатково 11–12 мільярдів гривень, на поточний рік це близько 45–48 млрд грн. Це дуже великі гроші", – зазначив він.
Рева сказав, що у 2016 році підвищити пенсії не вдалося через дефіцит бюджету Пенсійного фонду, який становив 145 млрд грн. У 2017 році ситуація змінилася.
"У нас було 145 мільярдів гривень дефіциту. А в цьому році вже 141 мільярд гривень. У минулому році було власних доходів 112 мільярдів гривень, а в цьому – 142 мільярди гривень. Тобто власні доходи ростуть, дотації не збільшуються", – підкреслив міністр.
Він також пояснив, завдяки чому в Пенсійного фонду з'явилися додаткові доходи. За його словами, це безпосередньо пов'язано з підвищенням мінімальної заробітної плати до 3200 грн і зростанням зарплати у бюджетній сфері від 30% до 50%.
"Тому коли ми сьогодні говоримо про те, чи є в нас ресурс для проведення реформи – так, сьогодні він у нас є", – зазначив Рева.
Окрім того, міністр сказав, що наступним етапом реформи має стати "перехід до системи, яка протягом десяти років цей дефіцит зведе до мінімуму, в ідеалі – до нуля".
"Ось завдання для фінансової стабільності Пенсійного фонду. На це звертає увагу Міжнародний валютний фонд, тому що він зацікавлений у тому, щоб ми повертали кредит. А повернути ми можемо тоді, коли у нас не буде фінансових проблем", – підсумував Рева.
Мінімальна пенсія в Україні із 1 січня 2017 року становить 1247 грн. Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман анонсував підвищення пенсій і скасування їх оподаткування з 1 жовтня поточного року.
Міністр соціальної політики 7 квітня повідомив, що наразі в Україні пенсійний вік для жінок становить 58,5 року. За його словами, відповідно до пенсійної реформи 2011 року, вік виходу на пенсію для жінок щорічно до 2021 року будуть підвищувати на півроку. Тоді жінки будуть виходити на пенсію, як і чоловіки, у 60 років. 18 квітня Рева заявив, що законопроект про проведення пенсійної реформи уряд планує подати до парламенту у травні.
21 квітня директор європейського департаменту Міжнародного валютного фонду Пол Томсен зазначав, що підвищення пенсійного віку є критично важливим для продовження співпраці з Україною.
У меморандумі з МВФ сказано, що закон про пенсійну реформу в Україні Рада має ухвалити до травня 2017 року.