"Робітникам уже недостатньо стандартного набору "плюшок". Українська компанія однією з перших перейшла на чотириденний робочий тиждень

Найчастіше на чотириденний графік переходять IT-компанії – через занадто важку роботу
Фото: ua.depositphotos.com
Українська ІТ-компанія mcpk. перейшла на чотириденний робочий тиждень. За новим графіком вже працює 13 працівників компанії. Про це 27 січня повідомили на порталі DOU.

За словами керівництва компанії, "на нинішньому перегрітому ринку вже недостатньо надати працівникам конкурентну компенсацію, офіс у центрі, можливість працювати віддалено та стандартний набір "плюшок".

Зазначають, що пропозицію перевести програмістів на чотириденний робочий тиждень висунув замовник компанії.

"Один із наших кастомерів сам виступив з ініціативою переведення його команди на чотириденний робочий тиждень. Тож у нас була можливість відчути наживо всі переваги чотириденного робочого тижня  команді це подобається, кастомер задоволений перформансом, найм нових членів команди виходить якіснішим",  розповіли у компанії.

У mcpk. розраховують, що введення скороченого робочого тижня сприятиме залученню більшої кількості співробітників, а вже наявним допоможе не вигорати на роботі та якісніше виконувати завдання, пише DOU.

У компанії вже вбачають позитивні зміни переходу на чотириденний графік роботи.

"Загалом, на роботу працівників новий формат вплинув позитивно. Вони стали більш мотивовані, сконцентровані та організовані завдяки тому, що мають більше вихідних та можуть відпочити, зайнятися саморозвитком чи домашніми справами",  розповіли у mcpk.

За даними компанії, роботу над проєктами виконують без затримок, програмісти вчасно закривають усі завдання та встигають завершити необхідний обсяг за чотири робочі дні.

Керівництво також запевнило, що нововведення не вплинуть на строк щорічної відпустки працівників – вони, як і раніше, відпочиватимуть 24 дні на рік, без урахування державних свят.

Контекст:

IT-компанії світу найчастіше переходять на чотириденний робочий тиждень через надто напружену роботу, яка часто призводить до професійного вигорання. Зокрема це стосується тих західних компаній, які запрошують українських IT-фахівців працювати на них віддалено. Такі пропозиції надходять від компаній, розташованих в Ісландії та США, пише Суспільне.

У деяких країнах скорочують не кількість робочих днів, а кількість робочих годин. У Франції робочий тиждень триває 35 годин, в Ірландії – 35,3 години. У Нідерландах найкоротша середньостатистична тривалість робочого тижня – 27 годин.

У червні у Великобританії запустять експеримент із чотириденним робочим тижнем, повідомляло 19 січня Bloomberg. Його проводитимуть серед 30 компаній. Інформували, що аналогічні експерименти мають провести у США, Ірландії, Канаді, Австралії та Новій Зеландії.