Розслідування зґвалтування в Кагарлику можуть завершити цього місяця – ДБР
Після того як інцидент зі зґвалтуванням поліцейськими жінки в Кагарлику Київської області набув громадського резонансу, у Держбюро розслідувань почали звертатися й інші постраждалі, розповів перший заступник директора ДБР Олександр Бабіков.
Розслідування про зґвалтування і тортури правоохоронцями жінки в Кагарлицькому відділенні поліції в Київській області можуть завершити в жовтні цього року. Про це в ефірі телеканала "Україна 24" розповів перший заступник директора Державного бюро розслідувань Олександр Бабіков.
"Чотирьом особам пред’явлено повідомлення про підозру, проведені всі експертизи, слідчі планують завершити розслідування вже в жовтні цього року. Досі розслідували, тому що виявлялися нові епізоди. Мало того, виявлялися нові речові докази – і протигаз, і спеціальні знаряддя, які проходили генетичні експертизи, встановлювали приналежність", – повідомив Бабіков.
За його словами, після того, як інцидент набув суспільного резонансу, у ДБР почали звертатися й інші постраждалі.
"Від того кримінальне провадження почало розширюватись… Коли побачили, що це не один і не два випадки, вже необхідно було слідчим дати оцінку діяльності керівника підрозділу. Це також потребувало додаткового збору доказів", – додав він.
25 травня співробітники Державного бюро розслідувань затримали двох поліцейських із Кагарлика – Миколу Кузіва і Сергія Сулиму. За даними слідства, у ніч із 23-го на 24 травня вони у службовому кабінеті побили і кілька разів зґвалтували Нелю Погребіцьку, яку викликали в райвідділ як свідка. Крім того, правоохоронці побили чоловіка, який у цей час перебував у відділі, погрожували йому зґвалтуванням, били по голові кийками, надягали протигаз і стріляли з табельної зброї над головою.
Кузіва і Сулиму звільнили з органів, 26 травня їм оголосили підозри. Кримінальне провадження розслідують за трьома статтями Кримінального кодексу: ч. 1 ст. 152 (зґвалтування), ст. 127 (катування), ч. 2 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, якщо воно супроводжувалося насильством).
Голосіївський районний суд Києва 26 травня обрав запобіжний захід Кузіву та Сулимі. Їх узяли під варту без права внесення застави.
Голова Національної поліції Ігор Клименко вирішив розформувати Кагарлицький підрозділ. 4 червня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомляв, що 60 поліцейських вивели зі штату.
Адвокат постраждалої Олена Сотник заявила, що підозрювані у зґвалтуванні поліцейські здійснювали незаконні дії щодо неповнолітньої сестри Погребіцької.
У липні ще двох співробітників відділу поліції повідомили про підозру. Крім того, ДБР виявило нові факти катувань затриманих у Кагарлицькому райвідділі поліції.
21 липня Голосіївський райсуд Києва ухвалив рішення продовжити на шість місяців термін розслідування зґвалтування в Кагарлику.
10 серпня стало відомо, що за підсумками службового розслідування до дисциплінарної відповідальності притягнули 25 поліцейських. П'ятьох із них звільнили зі служби в поліції, ще шістьох – із їхніх посад.