Розведення породистих тварин в Україні перетворилося для вихованців на пекло – волонтери
У нелегальних розплідниках в Україні кішки та собаки роками живуть у тісних клітках, у власних випорожненнях, їдять відходи й іноді навіть не бачать денного світла. Про це йдеться в розслідуванні MC.today.
В Україні розведення породистих тварин у нелегальних розплідниках перетворилося на пекло для вихованців, повідомило 27 серпня MC.today.
За інформацією видання, люди купують пару породистих тварин і починають нескінченним конвеєром продавати цуценят і кошенят без документів. Тварини роками живуть у тісних клітках, у власних випорожненнях, їдять відходи й іноді навіть не бачать денного світла.
"Тільки розплідників йоркширських тер'єрів в Україні кілька десятків. У скількох місцях їх розводять нелегально, дізнатися неможливо, такі "розплідники" ніде не зареєстровано. Водночас цуценят продають сотнями, на сайті OLX тільки по Києву опубліковано майже 1,5 тис. оголошень про їх продаж", – пише авторка статті Наталія Соловйова.
За її словами, тварини, які більше не можуть розмножуватися, перетворюються на "відпрацьований матеріал". Якщо тваринам пощастить, їх намагаються продати. У гіршому разі їх присипляють.
Волонтери із Дніпра підшукують господарів для такси із кличкою Барт, яка жила в нелегальному розпліднику. Колишній господар собаки, власник розплідника, вибив псу зуби і поливав його гасом, щоб позбавити бліх, пише Соловйова.
"Барт разом зі ще однією таксою жив у Полтаві, у старому сараї. Собак використовували для розведення, у кожну тічку дівчинки їх в'язали, цуценят продавали як "породистих для себе, без документів". Барту вибили передні зуби, щоб під час в'язки кобель не травмував суку. За собаками ніхто не доглядав, усе життя їх годували свинячими кишками і не випускали на вулицю. Обидві собаки все ще проходять лікування у клініці", – ідеться у статті.
Коли власник Барта вирішив, що порода стала немодною і неприбутковою, він відвіз двох такс до свого літнього батька у приватний сектор.
"Хворі такси, які провели все життя в неволі, змушені були виживати самотужки. Там їх помітили небайдужі люди і зателефонували волонтерам. Так Барт потрапив у Дніпро, до волонтерки Ольги Стельмах", – пише MC.today.
Авторка зазначає, що в цивілізованих країнах законно працюють розплідники, зареєстровані в місцевих кінологічних об'єднаннях, в Україні це Кінологічна спілка України. У всіх породистих собак, яких зареєстровано в цій федерації, є документи – ветеринарний паспорт і документи про походження, у максимальному наборі це ще документи про здоров'я тварини та її батьків.
"Але це відбувається в ідеальному світі. У реальному багато людей, коли чують ціну кілька сотень доларів за цуценя, ідуть і починають шукати тварину дешевшу. Так вони потрапляють до розведенців, які продають цуценят породистих тварин "для себе, без документів", – підкреслює MC.today.