У міськраді Львова заявили, що в місті накопичилося 7580 тонн відходів, які нікуди вивозити
У Львові перенакопичені 428 контейнерних майданчиків зі сміттям. Наступний крок – це ініціатива оголошення надзвичайного стану, заявив мер Львова Андрій Садовий.
На цей момент у Львові накопичилося вже 7580 тонн відходів, які нікуди вивозити, оскільки меморандум про співпрацю щодо приймання львівського сміття, підписаний 21 квітня, не виконують. Про це йшла мова на позаплановому засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, повідомляє прес-служба Львівської міськради.
428 контейнерних майданчиків у Львові перенакопичені. Це становить 35% від загальної кількості. Із загальної кількості твердих побутових відходів у місті 5440 тонн лежать на землі, розповів під час засідання комісії заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Львівської міськради Сергій Бабак.
"Ситуація щодо виконання меморандуму є нестабільною. За цим меморандумом на сьогоднішній день тільки три міста погодилися приймати невеликий об'єм відходів зі Львова – 80 тонн твердих побутових відходів. Перенакопичення сьогодні надзвичайно критичне в межах міста Львова. Температура навколишнього середовища підвищується, тому нам потрібно приймати непрості рішення", – заявив мер Львова Андрій Садовий.
Мер Львова розповів, що вранці він дзвонив віце-прем'єру Володимиру Кістіону, а пізніше провів зустрічі з керівництвом обласної ради та обласної держадміністрації.
"Якщо держава буде послідовною, буде тримати слово, тоді питання може бути вирішене, а якщо ні, то вже вживати зовсім інші заходи... Ми поінформували всі служби, щоб бути готовими до наступних кроків, а наступний крок – це ініціатива оголошення надзвичайного стану, але таке рішення може приймати тільки держава", – наголосив Садовий.
Колапс системи утилізації сміття у Львові розпочався після пожежі на сміттєзвалищі у селі Великі Грибовичі Жовківського району Львівської області 30 травня 2016 року. 2 червня сільрада Великих Грибовичів ухвалила рішення назавжди закрити звалище.
21 квітня керівництво Львова, Львівської області та мери 20 міст регіону підписали меморандум про співпрацю щодо приймання львівського сміття на свої полігони. За умовами меморандуму сміття зі Львова протягом двох років будуть вивозити та утилізовувати на полігонах міст області, у той час як Львівська міськрада ухвалить остаточне системне рішення щодо способу подальшої утилізації твердих побутових відходів.
5 травня у міськраді Львова повідомили, що сміття поки що погодився приймати тільки Червоноград Львівської області.