Сакварелідзе назвав Бабченка військовим злочинцем

Бабченко після російсько-грузинської війни: Це була агресія Росії, це була імперська загарбницька війна
Фото: Аркадий Бабченко / Facebook

Соратник лідера партії "Рух нових сил" Михайла Саакашвілі Давід Сакварелідзе висловив думку, що російський журналіст Аркадій Бабченко, який на російсько-грузинській війні 2008 року працював військовим кореспондентом, був на боці сепаратистів.

Один із керівників "Руху новил сил" Давід Сакварелідзе назвав російського журналіста Аркадія Бабченка, який проживає в Україні, військовим злочинцем. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Як очевидець і учасник російсько-грузинської війни, будучи обласним прокурором центральної Грузії, де власне вона й почалася, я вважаю його військовим злочинцем. Тим, хто збирається заплатити нововилупленому патріоту України $50 тис. за інтерв'ю, раджу запитати, куди він подів білу стрічку, яку надів у Владикавказі, вступаючи в ополчення сепарів", – заявив Сакварелідзе.

Під час російсько-грузинської війни Бабченко працював військовим кореспондентом.

"Вивчаючи передісторію, сам конфлікт, потім уже, не знаю, за кілька місяців, можливо, за рік чи два, я дійшов висновку, що все це було те ж саме, що й раніше, усе те ж саме, що й зараз відбувається в Україні. Це була агресія Росії, це була імперська загарбницька війна. Росія цю агресію готувала, як тільки могла. Росія провокувала Грузію, як тільки могла. І за першої ж можливості ввела туди свою армію й анексувала частину грузинської території", – заявив Бабченко в інтерв'ю "Радио Свобода" у серпні 2017 року.

8–12 серпня 2008 року між Росією і Грузією стався збройний конфлікт. Російські війська спільно з південноосетинськими формуваннями витіснили грузинські війська з Південної Осетії, яка офіційно є частиною Грузії, тимчасово зайнявши низку прилеглих до конфліктної зони районів Грузії. Пізніше Росія визнала незалежність Південної Осетії й Абхазії.

Після конфлікту Росія і Грузія припинили дипломатичні відносини.

За офіційними грузинськими даними, у серпневому конфлікті 2008 року з грузинського боку загинуло 413 осіб, зокрема 166 військових, 16 поліцейських і 220 цивільних осіб, поранення дістали 2234 людини.

За даними влади Південної Осетії, унаслідок дій грузинської армії загинуло понад 1,5 тисячі осіб, проте Слідчий комітет при прокуратурі РФ документально підтвердив загибель 162 осіб. Слідчий комітет РФ також визнав загиблими в конфлікті 67 російських військовослужбовців.