Секс-скандал у КНУ. Ректор стверджує, що його "замовили"
"Я заявляю, що поширені та викладені в мережі матеріали є сфабрикованою, замовною інформаційно-психологічною кампанією, яка покликана дискредитувати мене як очільника одного з найкращих та найбільших закладів вищої освіти в Україні", – сказав Бугров.
Так ректор прокоментував переписку з еротичним підтекстом, яку він нібито вів зі студентками і яку, за даними видання "Українська правда", розповсюджують в анонімних Telegram-каналах, зокрема "Бугров leaks", із кінця 2021 року. Канал "Бугров leaks" було створено 3 лютого 2022 року, останній пост у ньому датовано 9 лютого.
У переписці ректор вишу нібито домовляється зі студентками про спільне проведення часу, коментує їхні інтимні фото, а також надсилає власні. Проте Бугров стверджує, що оприлюднені переписки скомпільовано, повідомляє "Українська правда".
"Там є елементи справжньої переписки, але не зі студентками", – наголосив він.
Бугров додав, що через медичні протипоказання не відвідує сауни та лазні, куди він нібито запрошував студенток у переписці. На запитання, що пов'язує ректора КНУ зі згаданими в переписці студентками, він відповів, що "когось зі студентів знає більше, когось менше".
Сам Бугров має кілька версій появи такої переписки в соцмережах.
Він, зокрема, вважає, що це може бути помста за його перемогу на останніх виборах у КНУ на посаду ректора, виявлені за його керівництва факти численних порушень в університеті приблизно на 300 млн грн або спроба тиску з метою усунути його з посади.
Зокрема, за даними перевірки, яку провела у КНУ Державна аудиторська служба у 2018–2021 роках, було виявлено порушення щодо нерівномірного розподілу квартир серед працівників університету, необґрунтованих доплат та оплати фіктивних послуг, розповів Бугров.
Також ректор спростував поширювану інформацію про ймовірне вживання наркотичних речовин, показавши результати досліджень однієї із приватних медичних лабораторій, повідомляє "Укрінформ".
Зазначають, що Бугров звернувся до правоохоронних органів для з'ясування обставин цієї справи.
Контекст:
Посаду ректора КНУ із 2015 року обіймав доктор філософських наук Леонід Губерський. Його обрали на цю посаду на перших в історії вишу виборах ректора.
Після закінчення строку його повноважень 2020 року призначили вибори ректора. У другому турі тоді також переміг Бугров із результатом 47,6%, повідомляв сайт університету. Але оскільки жоден із кандидатів у другому турі не набрав 50% голосів, у Міносвіти оголосили перевибори.
У лютому 2021 року набули чинності зміни до закону "Про вищу освіту", згідно з якими норму про необхідні 50% голосів для перемоги у другому турі виборів ректора скасували.
Центральна виборча комісія з підготовки та проведення виборів ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка 24 березня повідомила, що за переможця виборів – кандидата філософських наук, професора, чинного проректора з науково-педагогічної роботи КНУ Володимира Бугрова – проголосувало 1944 особи.
Обидва рази свою кандидатуру для участі у виборах подавав голова наглядової ради вишу, ексспікер Верховної Ради Володимир Литвин. 2020 року він не зміг узяти участь у них через COVID-19, а 2021-го програв у першому турі, набравши приблизно 4% голосів. Після цього Литвин вирішив піти з наглядової ради КНУ.