Щоб говорити про відповідальність за невиконання рішення РНБО про санкції, треба внести певні законодавчі зміни – спікер МВС
У Міністерстві внутрішніх справ України сподіваються, що українські провайдери сумлінно виконають рішення РНБО про санкції, заявив директор департаменту комунікації МВС Артем Шевченко.
Щоб провайдерів, які відмовляються блокувати доступ до сайтів, що потрапили під санкції Ради національної безпеки й оборони (РНБО), можна було карати, треба внести зміни до українського законодавства, сказав директор департаменту комунікації Міністерства внутрішніх справ України (МВС) Артем Шевченко у коментарі "112 Україна".
"Мова йде про законодавство: якщо воно передбачатиме відповідальність за невиконання цього рішення, то обов'язково ця відповідальність буде. Щоб говорити взагалі про таку відповідальність, треба певні законодавчі зміни внести. Можливо, вони будуть внесені досить оперативно", – зазначив він.
Шевченко підкреслив, що народний депутат від "Народного фронту" Антон Геращенко працює над відповідним законопроектом.
Він додав, що рішення РНБО не можна виконати швидко, оскільки в Україні п'ять тисяч провайдерів.
"Це процес, який почався. І потроху провайдери ухвалюють ті чи інші рішення, тому сподіваємося, що всі провайдери будуть сумлінними і законослухняними, виконають рішення РНБО як основного органу, який координує діяльність усіх силових відомств у сфері національної безпеки й оборони", – заявив Шевченко.
15 травня президент України Петро Порошенко підписав указ №133/2017, яким затвердив рішення Ради національної безпеки й оборони України "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)".
Серед інших під санкції потрапили й провідні російські інтернет-компанії. Українських провайдерів зобов'язали закрити доступ до чотирьох сайтів із десятка найпопулярніших у країні: "ВКонтакте", "Яндекса", "Одноклассников" і Mail.Ru.
Також під санкції потрапили творці антивірусів "Лаборатория Касперского" та ДрВеб, розробник програмного забезпечення ABBYY, найбільший розробник бухгалтерських програм "1С".
Санкції будуть діяти від одного до трьох років.