Щоденник окупації херсонця Клочка: Масові протести у місті придушили. Але спротив триває і набирає обертів G

Клочко: У місті розвішують синьо-жовті стрічки, розміщують у людних місцях листівки
Фото: ks.suspilne.media
"ГОРДОН" продовжує серію публікацій зі щоденника Петра Клочка, жителя Херсона, який прожив у російській окупації 260 днів. Записи охоплюють період із 24 лютого, коли розпочалося широкомасштабне вторгнення Росії в Україну, до 29 листопада 2022 року, коли місто звільнили Збройні сили України й почалося відновлення Херсона. Редакція публікує щоденник у ті дні, коли автор робив нотатки. Сьогодні ми презентуємо читачам запис від 21 травня 2022 року.

21 травня 2022 року, субота

Нарешті. Завдяки доньці, яка вже сім років живе та працює у Франції, у науковому інституті, дістав доступ до ресурсів. VPN якийсь складний, вона за нього платить, але дієвий, надійний, провайдери його не можуть блокувати. Почали дивитися "Прямий канал", інші новини, українські канали. Не повірите, на душі полегшало…

Зайшла сусідка, побачила на екрані телевізора наші новини, здивувалася: "Де берете сигнал?" Розповів. Залишилася з нами переглянути новини. Тепер я знаю поточну інформацію. Переказую всім, у кому впевнений.

Масові протести у місті придушили. Але спротив триває і набирає обертів. Розвішують синьо-жовті стрічки, розміщують у людних місцях листівки. Зрадників і поплічників орків потихеньку відправляють на той світ.

Зустрів сусіда по дачі. Каже, що вже тричі був на дачі, що проїхати можна, але треба бути обережним на блокпостах – мати чистий телефон, документи. Хочеться відвідати свою улюблену дачу на березі Чайки біля Голої Пристані. Радимося, може, і ризикнемо.

Попередній запис у щоденнику 19 травня 2022 року.

Більше інформації про автора щоденника в інтерв'ю: Херсонець Клочко про життя в окупації: Передчуття, що росіяни покинуть місто і підуть, не було. Своїми каналами вони говорили, що боротимуться за кожен будинок