Щоденник окупації херсонця Клочка: Ліки всі руські. Великі черги й великі ціни. Але в лікарні є й невеликий запас ліків від волонтерів із вільної України, привозять на свій ризик

Клочко: Лікарі працюють на знос, але хворих не лишають без уваги
Фото: Юрій Соболевський / Facebook

"ГОРДОН" продовжує серію публікацій зі щоденника Петра Клочка, жителя Херсона, який прожив у російській окупації 260 днів. Записи охоплюють період із 24 лютого, коли почалося широкомасштабне вторгнення Росії в Україну, до 12 листопада 2022 року, коли місто звільнили Збройні сили України й почалося відновлення Херсона. Редакція публікує щоденник у ті дні, коли автор робив нотатки. Сьогодні ми презентуємо читачам запис від 4 серпня 2022 року.

4 серпня 2022 року, четвер

Переводять у гнійне відділення. Лежати не менше двох діб. Можна тільки пити. На обході дізнаюся неприємну новину – мені вивели цекостому, це жах для мене. Але через пів року обіцяють зашити. У палаті ще три пацієнти, захворювання різні. На подив, у лікарні годують безкоштовно три рази на день.

Двічі на день приходить Алла, купує ліки. Ліки всі руські, аналоги й ерзац замінники. Великі черги й великі ціни. Але в лікарні є й невеликий запас ліків від волонтерів із вільної України, привозять на свій ризик. Трохи достається й мені. Лікарі працюють на знос, але хворих не лишають без уваги. Наприклад, завідуючий відділенням після добового чергування лишається ще на повноцінну зміну. А лікар, що веде палату, приходить о 8.00, а йде додому о 21.00. Честь їм і респект за врятовані життя в окупації.

Попередній запис у щоденнику 2 серпня 2022 року.

Більше інформації про автора щоденника в інтерв'ю: Херсонець Клочко про життя в окупації: Передчуття, що росіяни покинуть місто і підуть, не було. Своїми каналами вони говорили, що боротимуться за кожен будинок