Шмигаль розповів, чи вимагатимуть COVID-сертифікатів для поїздок у громадському транспорті
"Звичайно, ми будемо ставити вимогу вакцинації водіям і працівникам транспорту. Тобто підхід до всіх буде справедливим і однаковим: колективи мають бути вакциновані. У "жовтій" зоні мінімум одна доза, у "червоній" – дві дози. Стосовно пасажирів – буде зберігатися масковий режим, соціальна дистанція. Звичайно, вимагати у громадському транспорті COVID-сертифікати – це недоцільно. Як у метро можна вимагати сертифікат у пасажирів, яких іде великий потік в один бік? Тому масковий режим і вакцинація працівників громадського транспорту – це вимоги, які будуть обов'язково. Закривати ми на даний момент не плануємо", – сказав він.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Станом на 14 вересня у країні підтвердили 2,3 млн випадків COVID-19, померло 54,5 тис. осіб, одужало 2,2 млн пацієнтів.
Зараз в Україні діє адаптивний карантин. Востаннє його продовжили до 1 жовтня. Регіони ділять на "зелену", "жовту", "помаранчеву" і "червону" зони за рівнем обмежень, які залежать від епідемічної ситуації. Із червня у країні дозволено цілодобову роботу кафе і масові заходи. 9 червня всі регіони України перейшли в "зелену" зону.
У вересні в уряді заявили про швидкий перехід країни в "жовту" зону. За словами міністра охорони здоров'я України Віктора Ляшка, це станеться після того, як набудуть чинності нові правила для "жовтої" та "червоної" карантинних зон.
13 вересня уряд вніс зміни у правила карантину для "жовтої" та "червоної" зон, власники COVID-сертифікатів здобули привілеї.