Синоптики розповіли, чи є аномалією сніг у квітні і чи зашкодить він урожаю в Україні
"Шкідливість заморозків визначається розвитком рослин. Оскільки три останні роки була дуже рання весна і на період настання заморозків відбувалося масове цвітіння плодових і ягідних культур, збитки від заморозків були досить значні. У поточному році все трошки затрималося, і збитки ми очікуємо мінімальні", – сказала вона.
Синоптикиня зазначила, що посіви озимих культур легко витримують ті температури, які фіксували (до -5 ºC на поверхні ґрунту і до -3 ºC у повітрі).
"Такі ж заморозки витримують і сходи ранніх ярих культур. А теплолюбні культури поки що не посіяні", – заявила вона.
Синоптикиня Укргідрометцентру Наталія Птуха в коментарі УНН повідомила, що сніг наприкінці квітня в Україні не можна назвати аномалією, але погодна ситуація нетипова.
"Загалом квітнева погода – вона дуже різноманітна, це перехідний сезон, і тому можуть бути ось такі контрасти, як зараз спостерігаються по території України. Подекуди вже розквітають у нас дерева, а подекуди випав мокрий сніг. Він доволі такою вузькою смугою випав, і загалом це не можна назвати аномальною погодою для квітня. Це доволі нетипова ситуація, але метеорологічна історія пам'ятає, що у квітні сніг буває і, у принципі, можна сказати, і буде, ми від цього не застраховані", – сказала вона.
Птуха зазначила, що сніг у квітні був в Україні й раніше.
"На Київщині, наприклад, мокрий сніг і навіть просто сніг у Києві спостерігався й у 1990 році 11 квітня, і в 1987 році 26–27 квітня, і у 2005-му. У 2017 році також сніг був на території навіть усієї України, подекуди точково, місцями, але був. Тому це не аномалія, а просто нетипова ситуація", – сказала вона.
Контекст:
26 квітня окремі регіони України раптово засипало снігом. Про нього повідомляли жителі Київської, Полтавської, Чернігівської, Черкаської та інших областей.
У ніч на 27 квітня синоптики прогнозують заморозки. Але вже до кінця тижня має потеплішати.